Читайте нас в соціальних мережах

Масовий мор бджіл на Тернопільщині: пасічники шукають винних, місцеві аграрії «відхрещуються» (відео)

Середа, 13 липня 2022 16:54
На Тернопіллі бджолярі звернулись до поліції та до відповідних служб, щоб з’ясувати причину масової загибелі бджіл, але те, що було далі їх просто шокувало.

Про загибель бджіл у селі Базар на Чортківщині повідомили ще 28 червня. Та пройшло вже немало часу, а винних знайти не вдалося. Від рук невідомих, які десь неподалік обробили забороненими хімікатами поля, постраждали вже шестеро пасічників.

Втім, з’ясувати причину загибелі безлічі бджіл можна би було, якби комісія, яка брала зразки на експертизу, працювала згідно протоколу і стандартів. Натомість – ветеринарна служба приїхала без спеціального посуду для проб і збирала зразки в кульки і газету, що зі сторони виглядало як знущання. Акту теж ніхто не складав, тож чи можна говорити про подальше розслідування справи і об’єктивних висновків, коли комісія проявили максимальну бездіяльність?

Своєю чергою, місцеве агропідприємство свою вину в тому, що сталося відкидає і готове надати докази, які підтвердять їх невинуватість. Більше того, там також загинули бджоли.

Детальніше – у сюжеті «Тернопіль 1»:

 


Додати коментар