Читайте нас в соціальних мережах

Яким був тернопільський теплохід “Капітан Парій” до відновлення (фотофакт)

Четвер, 14 листопада 2019 11:21
Якщо би тернополяни побачили, як виглядав до свого відновлення теплохід “Капітан Парій”, мабуть, би не впізнали самохідне судно.

А теплохід на давніх світлинах, якими поділився у соцмережі Фейсбук Віктор Мадрі, справді важко впізнати. Велике та швидке судно, яке влітку курсує по Тернопільському ставі, колись було у значно гіршому стані. Так, на давніх чорно-білих фото можна побачити, що споруда в минулому столітті – не така біла та новенька, як зараз. Із плаваючої посудини злізла фарба, поверхня покрилася ржею.

Як зазначив Віктор Мадрі, фото взято з архіву Лілії Берник. Тернопільський теплохід “Капітан Парій” до відновлення мав “номерну” назву – ПТ-50.

Варто додати, що теплохід ПТ-50, а в народі «малий», виготовлений у 1964 році на Бобруйському судноплавному заводі. До початку 90-х теплохід ПТ-50 курсував озером разом із «Героєм Танцоровим». Судно було однопалубним та буо призначене для невеликих переправ. ПТ-50 доставляв людей на «Дальній пляж» та здійснював круїзи.

Після того, як він вичерпав свій термін експлуатації, теплохід був списаний на берег та довго простоював. На його реставрацію пішло багато часу. Сьогодні він змінений до невпізнаваності. Кошти на його ремонт подарували меценати.

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ