Читайте нас в соціальних мережах

Суддя Щербата "гаркає" на розгляді справи сім’ям загиблих - "Позакривали роти!": триває епопея з Пантеоном Героїв у Тернополі

Четвер, 16 листопада 2023 10:50
Дівчина загиблого Героя Віталія Дереха та координаторка проекту Пантеон Героїв у Тернополі - Дарина Веретюк розповіла жахливі подробиці судового процесу, коли одна із родин загиблого військового подала до суду, бо хоче встановити пам'ятник на Микулинецькому кладовищі не такий, як передбачено у проекті, не уніфікований. 

Нагадаємо, у Тернополі, на території Микулинецького кладовища, де поховані усі Героїв російської української війни, в період з 2014 до 2023 року планують облаштувати Пантеон Героїв

Згідно проекту, усі хрести на усіх могилах загиблих військових мають бути однаковими. 

Та одна із родин - судді Марії Стадник вирішила встановити на могилі свого загиблого сина Віталія Стадника інший пам'ятник. 

Відтак, родина Стадників подала до суду, який наклав арешт на могилу Віталія Стадника. 

Що ж відбувається зараз розповіла Дарина Веретюк, дівчина загиблого Героя Віталія Дереха. 

"Тягнеться ряд юридичних процедур у судах першої і другої інстанцій, Тернопільському НДЕКЦ та прокуратурі. Не вдаючись у подробиці, резюмувати можна наступне: забрало безліч часу і життєвого ресурсу, забембало всіх, окрім власне Стадників, які подовжують гнути лінію "Суди — то є наша царина, ми тут як риба у воді, тому в носі ми мали все місто, всі інші сім’ї полеглих, вашу громадянську позицію, історичну тяглість, її значення та меморіали з їх ідейною цілісністю. Буде стояти на чорному граніті у повен зріст з автоматом бронзовий військовий посеред ваших світлих аскетичних хрестів, нічо такого", - відзначила Дарина Веретюк. 

За словами дівчини, суддя зневажливо відноситься до родин інших загиблих Героїв, які прийшли на засідання справи.

"Судя Щербата гаркає на відкритому судовому розгляді сім’ям загиблих «Позакривали роти!», коли нерви однієї із мам не витримали і вона таки сказала слово щодо «невстановлених» осіб, - зауважила молода жінка.  - Ну і ще одна маленька ремарка наприкінці. У морально застарілому прорадянському законі про похоронну справу взагалі відсутнє поняття, а відповідно і терміногологія, щодо військових поховань. Тобто всі існуючі цвинтарі є наразі комунальними. Окрім того, якщо вже дуже серйозно присікуватись до букви закону, то арештованим завдяки Стадникам наразі є все Микулинецьке кладовище, яке має один загальний кадастровий номер. Тобто, якщо буквально, то ніякі поховання та встановлення жодних намогильних споруд будь-де зараз здійснюватись не можуть, поки існує відкрите кримінальне провадження".

Найболісніше в цій всій історії думати про емоційний стан сімей двох військових, що мають місце останнього спочину поруч із Віталієм Стадником.

Адже через арешт його могили неможливо вимурувати з каменю тумби під озеленення ялівцем біля поховань Героїв: Михайла Левківа, що не задумуючись пішов воювати із початком повномасштабного вторгнення на рівні з усіма іншими хлопцями, хоча був сином колишнього міського голови, загинув під Куп‘янськом, та Владислава Ратниченка, 19-річного спецпризначенця, юнака із Горлівки, сім’я якого переселилась сюди у 2014, який прийняв доросле свідоме рішення стати на захист країни, поклав голову у Малинівці, що на Донеччині.

 


Коментарі  

0 #2 Дарця Веретюк 21.11.2023, 15:39
До аргументу пані "Оксі" можна було б писати дуже розлого і контраргументув ати. Та сьогодні 21.11 такий день, що напишу лиш одне: Майдан теж був поза регламентованим и правилами поведінки, а закон був на стороні "Беркута" і легітимного Президента. О тааак, ми дуже "хамськи" вчинили з Яником, і як ми лиш могли!)
Скарга
-2 #1 Оксі 16.11.2023, 11:54
Взагалі-то існують правила поведінки громадян у суді, і якщо добродійка Дарина Веретюк не спроможна прочитати памятку про свої права - це її проблема. і нехай не виправдовує власне невігластво хамською поведінкою.
Скарга

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ