Читайте нас в соціальних мережах

Суд наклав арешт на могилу прокурора: скандал довкола військового пантеону у Тернополі набирає обертів

Четвер, 02 листопада 2023 21:06
На земельну ділянку на "Пантеоні Героїв" Микулинецького кладовища в Тернополі, де похований захисник Віталій Стадник, наклали арешт, допоки тривають слідчі дії.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.

Таке рішення прийняла суддя Збаразького районного суду Галина Щербата.

Клопотання про це подала родина Стадників, яка не погодилася встановлювати, передбачений проєктом Пантеону, пам’ятник.

На суд Стадники не прийшли, про арешт клопотав прокурор Тарас Турчин.

Позиція прокурора

"У ході досудового розслідування призначено земельно-технічну експертизу. Підтвердженням чого є також постанова, яка була включена в клопотання. Наразі експертиза перебуває на виконанні. Тобто висновку немає. Враховуючи вище викладене, прошу суд задовільнити вказане клопотання: накласти арешт із забороною на право користування та право розпорядження частиною земельної ділянки, де похований Стадник Віталій Олегович. Та гранітні плити надмогильної споруди в кількості 8 штук, які демонтовані з місця поховання Стадника Віталія Олеговича".

Представниця Тернопільської міської ради в суді Ольга Мелих про демонтаж плит та арешт частини земельної ділянки каже:

"Родина Стадників була повідомлена вимогою, в якій чітко було зазначено, що дані споруди, які були самовільно встановлені, повинні бути демонтовані до 23 числа. Якщо вони не здійснять самовільний демонтаж, дані дії будуть здійснюватись СКП "Ритуальні послуги". Оскільки родина Стадників проігнорувала дане клопотання, СКП здійснювали демонтаж, про що було повідомлено. Надмогильні плити зберігаються на території СКП, про що було також повідомлено родину Стадників. Там де похований Віталій Стадник — це є місце поховання. На місце поховання не можливо накладати арешт".

Суддя Галина Щербата зачитала ухвалу.

"Суд постановив клопотання прокурора задовільнити. Накласти арешт на час проведення експертних досліджень на частину земельної ділянки, де похований Стадник Віталій Олегович. Ухвала може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду Тернопільської області протягом 5 днів з дня постанови".

Також суддя пояснила, що означає це рішення.

"Арешт накладений на час проведення експертизи тільки на місце поховання Стадника Віталія. На інші місця поховання, інші земельні ділянки арешт не накладений і там можуть продовжувати міська рада чи комунальне підприємство необхідні роботи".

 

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ