Читайте нас в соціальних мережах

Скандал довкола військового кладовища у Тернополі: суд прийняв рішення

Вівторок, 31 жовтня 2023 17:17
«Ми будемо звертатися до суду, щоб скасувати рішення про цей "Пантеон Героїв". Бо він порушує права людей", – заявляв раніше батько загиблого воїна з Тернополя Віталія Стадника. І рідні воїна таки пішли у суд…

Нагадаємо, йдеться про резонансну історію в Тернополі, коли сім’я одного із загиблих захисників не погодилася встановлювати ідентичний з десятками інших надмогильних пам’ятників на об лаштованому на Микулинецькому кладовищі Пантеоні Героїв.

Натомість, рідні Віталія Стадника поставили свій фундамент під надмогильну споруду без дозволу, найнявши підрядників, що мали виготовити інший, відмінний від решти, пам’ятник.

Жодні розмови з родиною загиблого бійця на його близьких не подіяли – вони і слухати не хочуть про будь-які заборони і вважають це наругою над могилою їхнього сина, про що зареєстрували відповідну заяву у поліції.

Суд у цій історії не став на захист сім’ї Стадник. У мерії ж кажуть, що положення про його створення затверджене рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради з метою гідного вшанування загиблих осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

«Відповідно до Положення, витрати на почесне поховання загиблих (померлих) осіб на території Пантеону Героїв Тернополя та витрати на  виготовлення і встановлення намогильної споруди здійснюються за рахунок коштів міського бюджету відповідно до затвердженого зразка і розмірів намогильної споруди. На кожній могилі встановлюється флагшток з національним прапором. При цьому самостійне встановлення будь-яких інших намогильних споруд на території Пантеону заборонено», - наголошують у ТМР.

Облаштування військового кладовища «Пантеон Героїв Тернополя» підтримали у місті усі родини загиблих Героїв, окрім однієї – родини Стадників.

Як розвились події далі?

19.10.2023р. працівниками СКП «Ритуальна служба» виявлено самостійно встановлену споруду на місці поховання Стадник Віталія Олеговича, яка була ще й ширша за розмірами і  заходила своїми межами на поховання інших Героїв, які похоронені поруч. Адже одна могила за документацією повинна бути 80*210 см, а забетонована родиною Стадників основа могили становила 135*230 см.

У цей же день керівництвом СКП була направлена вимога родині демонтувати дану конструкцію самостійно до 23.10.2023 року включно, щоб роботи з влаштування «Пантеону Героїв» продовжилися. Також попереджено, що у разі відсутності реакції родини на дану вимогу, намогильна споруда буде демонтована силами працівників СКП «Ритуальна служба».

24.10.2023р. працівниками СКП «Ритуальна служба» проведено демонтаж з місця поховання Стадника Віталія Олеговича елементів надмогильної споруди, які знаходяться на території подвір’я СКП «Ритуальна Служба».

25.10.2023 р. від правоохоронних органів до СКП надійшло повідомлення про відкрите кримінальне провадження за ч.1. ст.297 (Наруга над могилою, іншим місцем поховання) за зверненням батька загиблого.

У цей же день прокурором Тернопільської окружної прокуратури слідчому судді Тернопільського міськрайонного суду направлено клопотання про арешт майна на час проведення експертних досліджень та отримання висновків на: частину земельної ділянки, де похований Стадник Віталій  Олегович та гранітні плити надмогильної споруди, що демонтовані з місця поховання.

26.10.2023 р. Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду ознайомившись з клопотанням прокурора  про арешт майна встановив, що потерпілий у даному кримінальному проваджені Стадник О.Б. працював на посаді судді Тернопільського міського суду, який згодом реорганізовано в Тернопільський міськрайонний суд. 

Суддя ухвалив звернутись до в.о. голови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області для розв'язання питання про внесення подання до Тернопільського апеляційного суду про передачу до іншого суду клопотання прокурора про арешт майна.

25.10.2023 р. Батько загиблого звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду із заявою про забезпечення позову, у якій просив в порядку забезпечення майбутнього позову до виконавчого комітету міської ради щодо скасування рішення виконкому, яким затверджено Положення «Про Пантеон Героїв Тернополя», та позову  про визнання протиправними дії  СКП  «Ритуальна Служба»,  накласти заборону на здійснення будь-яких дій щодо влаштування намогильної споруди на місці поховання Стадника Віталія Олеговича, що знаходиться на території Микулинецького кладовища.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду відмовлено у забезпечені заяви заявнику Стаднику Олегу Богдановичу.

«Тернопільська міська рада надалі вживатиме усіх заходів щодо належного влаштування пам’яті усіх загиблих Героїв, які поховані на території військового кладовища «Пантеон Героїв Тернополя», щоб гідно вшанувати пам’ять усіх загиблих, які віддали своє життя за Незалежність України. Тож роботи з облаштування військового кладовища «Пантеон Героїв Тернополя» на вул. Микулинецькій у Тернополі тривають», - додають у мерії Тернополя.

Як вже повідомляв сайт «Тернополяни» раніше, прокурорсько-суддівська сім'я з Тернополя вирішила возвеличитись надгробком. Згодом мер Тернополя звернувся до сім'ї воїна, яка відмовилась від уніфікованого пам'ятника на Алеї Героїв. "Тут усі рівні", – військовий не підтримав родину, яка хоче особливий пам'ятник на тернопільському Пантеоні Героїв. На Пантеоні Героїв у Тернополі демонтували незаконний гранітний пам'ятник: родина Стадників йде в суд.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ