Читайте нас в соціальних мережах

Дим та сморід: у Бучачі місцеві жителі скаржаться на роботу спиртового заводу (фото, відео)

Середа, 21 липня 2021 10:14
Жителі міста Бучач, що на Тернопільщині скаржаться на роботу місцевого спиртового заводу.

За словами мешканців Бучача, вчора, 20 липня з труби спиртзаводу йшов густий темний дим, який встелив усе місто, а сморід був такий, що неможливо було дихати на вулиці. 

"В ці хвилини 20.07.21, «екологічно чистий» спирт завод випускає гази, димить і шумить! Чи можливо це терпіти! Фреяк і компанія договорились з керівництвом спиртзаводу про недоторканість в замін чого завод дасть гроші на День міста. Банда! Люди їм для того, щоб податки платили і мовчали! Поліція не реагує! Їм потрібний прибор, щоб виміряти сморід і шум, а так вони є не зрячими і без нюху котами! Дожились! Чи безпечне розміщення цього об’єкта в жилому кварталі, поблизу підприємства, лікарня, школа...Громада процвітає!", - пише користувач Богдан Паращук.

Як стверджують у Бучачі, викди шкідливих речовин відбуваються постійно. 

Перший такий випадок зафікс ували ще 11 червня цього року. 

"(11.06.21), коли всі спостерігали за фінальною подією футбольного матчу Євро 2020, відбувся викид смердючих відходів у потічок, який впадає у річку Стрипа. Це відбулось з 12 до 3 год ранку. Вже довгі місяці точиться конфліктна ситуація між спиртзаводом і жителями міста. На звернення 160-и  жителів міста приїжджали представники обласних екологів, та держпродспоживслужби. Відповідні корумповані “вожаки стада” – “відмазали”  завод. Не знайшли порушень. Для них все в порядку, як в екології так, очевидно, і в своїй кишені після візиту. Комісія виїхала і вмила руки, а дихати смородом і слухати кругло добовий шум це на долі жителів міста.  Поряд лікарня, багатоповерхівки, садибні ділянки, дитячі майданчики", - пишуть жителі міста Бучач. 

Як стверджують у місті Бучач, вся справа  в тім, що спиртзавод запустив екологічно шкідливу і не цивілізовану систему очистки продуктів відходу від виробництва. Центрифуги, які шумлять і “ароматизовано” димлять. Це додатковий цех, який ніколи не існував і не має права існувати у жилому кварталі. Надлишок відходів від виробництва зливають у потічок, що також є грубим порушенням екологічних законів.  Але керівництво заводу намагається тишком-нишком узаконити це  приватизувавши підприємство у короткий термін. А місцяни будуть жити вічно у смороді і в шумі.

"Чекаємо чергову відповідь на звернення у контролюючі органи, а якщо ситуація не зміниться, то закликаємо всіх не байдужих на страйк біля воріт заводу, про що буде повідомлено з часом", - обіцяють мешканці міста Бучач.

Крім диму, зливів у річку, у місті також стоїть страшний сморід.

"Така ситуація кожного дня, просто в дощову погоду краще видно дим.А ще краще його видно коли туман. В сонячну ясну погоду видно слабше, але сморід стоїть за будь-якої погоди", - пише користувач Iван Саранчук.

 

Додати коментар