Тернопільські поліцейські за чотири місяці 2025 року склали 1185 адмінпротоколів за вчинення домашнього насильства.
«Упродовж січня–квітня до територіальних підрозділів поліції Тернопільської області надійшло 2404 заяви та повідомлення від громадян про факти правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством. За результатами проведених перевірок поліцейські склали 1185 адміністративних протоколів за вчинення домашнього насильства за ст. 173-2 КУпАП», - зазначили у поліції Тернопільської області.
Також слідчі поліції відкрили 42 кримінальні провадження за ст. 126-1 Кримінального кодексу України (вчинення домашнього насильства), з яких 25 скеровано до суду. Санкція цієї статті передбачає до двох років позбавлення волі.
За даними управління превентивної діяльності ГУНП в Тернопільській області, на профілактичному обліку поліції перебуває 2454 особи, які вчинили домашнє насильство.
За чотири місяці правоохоронці також винесли 844 термінових заборонних приписи щодо кривдників. Ці приписи передбачають різні обмеження для порушників, зокрема: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; заборону на вхід і перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи; заборону в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Крім цього, судами Тернопільської області винесено 17 рішень про застосування обмежувальних приписів стосовно кривдників та 41 рішення про направлення правопорушників на проходження програми для кривдників.
«Не замовчувати факти домашнього насильства у своїх родинах і не толерувати насильство щодо інших людей — це важливий крок до подолання цього явища», - наголосили у поліції.
Поліцейські нагадують: окрім дзвінка на спецлінію «102», постраждалі можуть звертатися до спеціалізованих служб та організацій, які надають підтримку:
- Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації — 0 800 500 335 (з мобільного та стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).
- Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, домашнього насильства, насильства за ознаками статі та насильства стосовно дітей — 15-47.
- Мобільні бригади соціально-психологічної допомоги (за підтримки UNFPA): rozirvykolo.org/sluzhby-pidtrymky/mobilna-brygada
Коментарі