Про це повідомляє Меморіально-пошуковий центр «Доля» з посиланням на Суспільне Тернопіль.
У цій експедиції, яка розпочалась 24 квітня, спільно працюють польські та українські дослідники.
«Ми працюємо за наступною формулою: щодня наприкінці дня ми отримуємо звіт від нашої спільної експедиції, від українських експертів. Вони звітують, що було знайдено. Для нас головне, що ми не заважаємо і всі умови для ексгумаційних робіт у спільній експедиції є», - зазначив заступник міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрій Наджос.
Зараз можна сказати про те, що експедиція вже виявила певну кількість людських останків. Визначена поховальна яма і спільна експедиція в ній працює. Її розмір приблизно 5х2 м.
«Ми бачимо, що ми маємо справу з так званими «санітарними захороненнями». Тобто це такий сталий пошуковий термін, який означає, що на певній ділянці землі знаходяться останки не однієї людини, а можливо, мінімум двох або й більше. Скільки саме, ми не знаємо. І в цьому контексті я просто хотів би ще раз наголосити на головному: ми створили умови для того, щоб саме експерти, історики, антропологи мали змогу спокійно працювати і реалізовувати свою роботу. Тому про точну кількість ми говорити наразі не можемо, але такі останки виявлені, роботи тривають. З якого періоду ці захоронення, кому вони належать і яка була причина смерті цих людей, — це, звичайно, предмет для досліджень» - зазначив Андрій Наджос.
Радянська влада ліквідувала цей населений пункт у 1949 році. Збереглися лише кілька пам’ятних знаків та каплиця, яку побудували на місці колишнього костелу, а також сільський цвинтар, де є близько 20 могил.
Коментарі
Щось у вас не збігаються кінці з кінцями.