Читайте нас в соціальних мережах

Олена Підгрушна: «Таке враження, що Урош Велепець і досі був нашим тренером»

Четвер, 08 квітня 2021 10:40
Капітан жіночої збірної України з біатлону, олімпійська чемпіонка, представниця Тернопільщини Олена Підгрушна готуватиметься до Олімпійських Ігор 2022 року в Пекіні.

Наша землячка увійшла до складу команди А, яку готуватимуть до Олімпіади словацький і словенський фахівці Юрай Санітра та Урош Велепець.  

Нагадаємо, що Урош Велепець кілька років тому був старшим тренером жіночої збірної України з біатлону.

Новину про те, що словенський фахівець знову тренуватиме жіночу збірну, Олена Підгрушна сприйняла позитивно.

«Так, Урош Велепець наш новий-старий тренер. Він протягом цих років теж підтримував нашу команду, підказував по трасі. Тому таке враження, що він і досі був нашим тренером, хоча напряму працював з Юлею Джимою. Проте, завжди зупинявся, запитував як ти, давав якісь поради, - поділилася Олена Підгрушна. – Я не готувалась з Юраєм Санітрою, тому не можу про нього говорити, але такі тренери володіють кількома десятками методик. Коли Урош Велепець тільки прийшов в нашу команду, перший рік ми готувались по-одному, наступний рік – була зовсім інша історія, ще через рік – інша. Навіть коли у всіх один план тренувань, то він бачить кому зі спортсменів треба займатись по-іншому. Це і стосовно швидкості, дистанції, мікроциклів. Якщо я «не витягувала», то Урош робив для мене триденний мікроцикл тренувань. Навіть, коли команді потрібно 7 днів, то команда буде займатись 7, а я – 3».

Також спортсменка розповіла, що в українських спортивних школах дітей зазвичай тренують за стандартними методиками. У тренерів немає можливостей виїжджати за кордон, проходити міжнародне навчання.

«У тренерів є та база, яку отримали у свій час навчаючись. Так, є якийсь особистий досвід, експерименти, але як такого розвитку, немає. Для того, щоб був розвиток, потрібно виїжджати на міжнародні семінари, спілкуватися з іноземцями. Тоді буде новий потік інформації за рахунок якої зростатиме і тренер», - пояснила «Тернополянам» Олена Підгрушна.

Нагадаємо, перший збір для обох команд розпочнеться 13 травня у Сянках.

Склад чоловічої команди А для підготовки до Олімпійських Ігор 2022 року в Пекіні: Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Артем Тищенко, Тарас Лесюк, Руслан Ткаленко.

Склад жіночої команди А для підготовки до Олімпійських Ігор 2022 року в Пекіні: Олена Підгрушна, Юлія Джима, Анна Кривонос, Дар’я Блашко, Катерина Бех, Ірина Петренко, Анастасія Меркушина. Віта і Валя Семеренко готуватимуться з Григорієм Шамраєм за індивідуальним планом. Іноді спортсменки долучатимуться до основної команди й спільно проводитимуть збори, контрольні тренування.

Джерело: Тернополяни

«Тернополяни» писали раніше: Хто з тернопільських біатлоністів готуватиметься до Олімпійських Ігор у Пекіні – несподівані зміни

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ