Читайте нас в соціальних мережах

«Військовий не повинен оббивати пороги чиновницьких кабінетів», – Михайло Цимбалюк про оформлення статусу УБД (відео)

Понеділок, 06 березня 2023 19:20
Верховна Рада України розширила перелік осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій.

Свою думку щодо цього у прямому ефірі телеканалу «РАДА» висловив народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк.

– Вже за декілька років статистично в Україні буде до 5 мільйонів ветеранів, учасників бойових дій. А тому зараз ми маємо на законодавчому рівні створити умови для того, аби правильно прийняти цих людей у цивільному житті. Особливе питання – оформлення учасника бойових дій. Варто напрацювати систему, згідно з якою військовий не буде оббивати пороги чиновницьких кабінетів, а весь пакет документів міг би оформити, наприклад, через додаток «Дія», – розповів Михайло Цимбалюк.  

Політик вважає, що цей процес треба значно спростити. У комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів проводять круглі столи з представниками центральних органів виконавчої влади, народними депутатами, військовими та волонтерами, аби вирішити це питання.

– Треба зробити все для того, щоб учасники бойових дій мінімально ходили по чиновницьких кабінетах і переконували усіх в тому, що вони мають отримати статус УБД. Ми хочемо все максимально спростити, щоб процедура відбувалася без участі військового. Виняток – виникнення якихось сумнівів. Ми також звернулися до волонтерської і військової спільноти, щоб вони сказали, яким би хотіли бачити цей механізм,  додав Михайло Цимбалюк. 

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ