Читайте нас в соціальних мережах

У Тернополі на 80-му році життя помер відомий дисидент Дем'ян Чернець

Четвер, 20 червня 2024 17:34
Про гірку втрату сповістив міський голова Тернополя Сергій Надала, та повідомили у Тернопільській ОВА. 

"Сьогодні Україна втратила Великого Українця. Тернопіль втратив свого славного сина. Відійшов у вічність Дем’ян Іванович Чернець. Один з лідерів дисидентського руху, згодом «Народного руху». Багаторічний голова Тернопільської обласної організації Товариства політв’язнів та репресованих. Дем’ян Іванович назавжди залишиться в історії України, як творець відновленої незалежності України. Він жив Україною і помер з Україною в серці! Дякуємо Дем’яну Чернецю за нашу Незалежність. Тернопіль та Україна у скорботі. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким!", - відзначив Сергій Надал. 

Співчуття висловили у Тернопільській ОВА. 

"Відійшов у вічність знаний на Тернопільщині громадсько-політичний діяч, заступник голови Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня Чернець Дем'ян Іванович. Він до останнього дня брав активну участь в роботі музею політв’язнів і репресованих, організовував пошук документів та місць загибелі жертв і їх перепоховання, займався встановленням пам’ятників та пам’ятних знаків борцям за волю України. Дем'ян Чернець був одним із лідерів дисидентського руху, згодом «Народного руху». Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким та колегам. Вічна пам’ять!", - йдеться у повідомленні Тернопільської ОВА. 

До слова, Дем'ян Іванович Чернець (нар. 6 квітня 1944, с. Деренівка, Тернопільська область — 20 червня 2024) — український інженер, громадсько-політичний діяч. Заступник голови Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих. Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (2018).

Після арешту батька Івана Чернеця всю сім'ю виселили на спецпоселення. Сім'я перебувала на спецпоселенні з 6 вересня 1949 року до 25 березня 1957 року.

У 1961 році закінчив Теребовлянську середню школу № 1. У 1967 році закінчив Львівський політехнічний інститут і отримав спеціальність інженера-будівельника.

У 1970—1972 роках Дем’ян Чернець служив у лавах радянської армії. Брав участь у проєктуванні спорудженні санаторію "Медобори".

ОСТАННІ НОВИНИ

Коментарі  

0 #1 Веприк 20.06.2024, 19:11
Був я у тому санаторію "Медобори". Нічого особливого, типовий набір лікувальних процедур. Доки був так званий соцстрах, санаторій тримався на плаву. Після того, як Сєня Яценюк врав гроші соцстраху під виглядом побудови коплексу загороджування поміж Донбасом та іншою територією України, немає ні гроше, ні соцстраху. Сєня живе, цвіте і пахне!
Скарга

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ