"Сьогодні Україна втратила Великого Українця. Тернопіль втратив свого славного сина. Відійшов у вічність Дем’ян Іванович Чернець. Один з лідерів дисидентського руху, згодом «Народного руху». Багаторічний голова Тернопільської обласної організації Товариства політв’язнів та репресованих. Дем’ян Іванович назавжди залишиться в історії України, як творець відновленої незалежності України. Він жив Україною і помер з Україною в серці! Дякуємо Дем’яну Чернецю за нашу Незалежність. Тернопіль та Україна у скорботі. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким!", - відзначив Сергій Надал.
Співчуття висловили у Тернопільській ОВА.
"Відійшов у вічність знаний на Тернопільщині громадсько-політичний діяч, заступник голови Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня Чернець Дем'ян Іванович. Він до останнього дня брав активну участь в роботі музею політв’язнів і репресованих, організовував пошук документів та місць загибелі жертв і їх перепоховання, займався встановленням пам’ятників та пам’ятних знаків борцям за волю України. Дем'ян Чернець був одним із лідерів дисидентського руху, згодом «Народного руху». Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким та колегам. Вічна пам’ять!", - йдеться у повідомленні Тернопільської ОВА.
До слова, Дем'ян Іванович Чернець (нар. 6 квітня 1944, с. Деренівка, Тернопільська область — 20 червня 2024) — український інженер, громадсько-політичний діяч. Заступник голови Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих. Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (2018).
Після арешту батька Івана Чернеця всю сім'ю виселили на спецпоселення. Сім'я перебувала на спецпоселенні з 6 вересня 1949 року до 25 березня 1957 року.
У 1961 році закінчив Теребовлянську середню школу № 1. У 1967 році закінчив Львівський політехнічний інститут і отримав спеціальність інженера-будівельника.
У 1970—1972 роках Дем’ян Чернець служив у лавах радянської армії. Брав участь у проєктуванні спорудженні санаторію "Медобори".
Коментарі