Адвокат у своєму клопотанні наголосив: щоб цю справу розглядав Вищий антикорупційний суд, вона повинна містити дві складові: наявність корупційного злочину та вчинення цього ж правопорушення особою, яка має певний статус та/або обіймає високу посаду.
На думку захисника, дійсно на момент викриття Головко був головою Тернопільської облради. Проте, вважає ініціатор клопотання, обвинувачений не вчиняв корупційного злочину.
Мовляв, Головко начебто не мав повноважень розпоряджатися коштами державної субвенції на забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності. А також включати у фінансування конкретні об’єкти.
Натомість ВАКС відмовився передавати справу у Тернопільський міськрайонний суд.
Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.
"Кримінальне провадження за обвинуваченням Михайла Головка підсудне Вищому антикорупційному суду… Інші суди не можуть розглядати кримінальні провадження щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду", – йдеться в ухвалі апеляційної палати.
Нагадаємо, 26 червня 2023 року, тоді ще голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка детективи НАБУ зловили на отриманні хабаря у місцевого підприємця Олександра Ярмоленка.
Родина Михайла Головка найняла одних із найдорожчих адвокатів країни з групи «Баррістерс».
Станом на 1 квітня 2024 року справу про хабар передали до ВАКС і її мають розглядати по суті.
Паралельно, Михайло Головко подав до суду у Тернополі, бо вважає неправомірним його звільнення з посади голови Тернопільської облради, і хоче повернути заробітню плату.
Перший суд у Тернополі Михайло Головко програв.
Михайло Головко з дружиною почали розпродувати майно.
Коментарі