Читайте нас в соціальних мережах

Школа vs церква: у Тернополі черговий скандал через учнівського капелана

Середа, 07 лютого 2024 12:36
На початку лютого "Тернополяни" писали, що у ЗОШ №11 з'явився перший шкільний капелан. 

Духовним наставником став отець Роман Підгайний.

Зі священником учні ЗОШ№11 разом вивчають духовність в легкій та зрозумілій для них формі. 

Про те, не усі батьки в захваті від такої ідеї. 

Більше того, стверджують, що школа і церква зовсім  різні структури, які не варто поєднувати у навчальному процесі. 

"Офіційний капелан" раптом допер, що підписання договору з навчальним закладом (ТЗОШ 11) то гарно і поважно, але не зовсім достатньо, щоб порушувати ст. 35 Конституції України та ст. 6 Закону України «Про освіту» і почав істерично випрошувати батьків дуже-сильно-заднім-числом писати заяви про дозвіл дітям на відвідування на території закладу освіти заходів, де він проповідуватиме релігію. Для інформації - декілька заяв на імʼя директора школи про неприпустимість порушення вказаних вище статей дуже поставлять «на шпагат» директора школи і дадуть шанс повернути проповідування з території закладу освіти на територію церкви. Батьки, ваша інфантильність і небажання вголос сказати те, про що ви дуже голосно думаєте і коментуєте в фейсбуці нестиме доволі невтішні наслідки не лише зараз, а й в досить далекій", - пише користувачіка Тетяна Семусь. 

Тетяну підтримала місцева підприємиця Ірина Кельнер. 

"Свобода віросповідання? У батьків 11 школи м. Тернополя школи просять заднім числом написати заяву за скасування дії Конституції України у цій школі. Не потрібно так робити", -зауважила Ірина Кельнер. 

 

На зображенні може бути: текст «слава Icycy христу...дорог батьки 3 останнми подями якi̇ трапилися, потрибно щоб ви написали заяви на дозвл проведення наших зустрчей 3 д°тьми. прошу вас завтра передати ui заяви дтьми класному кервнику. дякую 1 20:07 SETA) liposy በ929p 2 20:07 дату вписуете 06.09.2023»

ОСТАННІ НОВИНИ

Коментарі  

+4 #7 Леся 09.02.2024, 20:01
Чи хтось загрожує свободі віросповідання та вільного висловлювання цитованих авторів? Чи можливо вони забули про текст преамбули до Конституції України, де сказано про "... відповідальніст ь перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями..." Можливо, вони не можуть відрізнити служіння капелана від служіння священика, або, можливо, їм не подобається духовно-моральн е виховання дітей у школах, або, можливо їм не подобається праця капеланів у лікарнях, в'язницях чи на фронті? Або, можливо, їм більше подобається атеїстичне виховання СРСР??? Думаю, що мудрі батьки самі знайдуть правильні відповіді на питання кому довіряти духовно-моральн е виховання своїх дітей. Я вдячна капеланам, які готові працювати на таких важливих та важких ділянках суспільних потреб. Хай Господь їх провадить!
Скарга
-4 #6 Григорій 09.02.2024, 16:28
Гнати церковників в шию з осітніх закладів!
Скарга
+2 #5 Marko Petsiukh 09.02.2024, 10:06
Ви всі будете за ці слова відповідати перед Богом!
Скарга
-1 #4 Микола 09.02.2024, 07:10
Кесарю -кесареве. Нехай школа займається освітою дітей,а церква робить свою справу, але по за межами школи. А капелани дуже потрібні на фронті, а не в школі. Директопу дати по шапці за порушення законів і перевишення службових обов'язків. Ще не так давно ледь повиганяли різних ділків з приміщень школи,з яких д-р щедро брав мзду.
Скарга
+8 #3 Марія 08.02.2024, 13:19
А що поганого в тому,що капелан в церкві? Без Бога а ні до порога, є таке прислів'я. Якщо будь яка справа починається з Богом через молитву, то така справа благословенна і все вийде тільки на добре. Прививайте дітям християнські цінності і все буде супер у вас і у ваших дітей. Пишу це, бо можу засвідчити із подій свого життя, про позитивне вирішення складних життєвих ситуацій, після щирої молитви до Бога і ВІРИ.
Скарга
-2 #2 Наталія 08.02.2024, 05:33
В Тернополі дуже перетинають з релігійною тематикою. В кожному дворі церква. Тепер ще священник у школі. Повірте( працюю з людьми) більшість тих щирих вірян, які щонеділі в церкві, зовсім не такі щирі
Скарга
-3 #1 Григорій 07.02.2024, 16:14
Релігія - опіум для народу, а попи її провідники, які захищають інтереси власть імущих.
Скарга

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ