За словами адвокатів, сьогодні Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила в силі рішення першої інстанції щодо застосування до Михайла Головка запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у розмірі 805 тисяч гривень.
"Під час судового засідання Апеляційна палата критично оцінила доводи висловлені прокурором, зокрема прокурор не пояснив якими саме службовими повноваженнями мав скористатися Михайло Головко у відповідь на одержання начебто неправомірної вигоди, яку агент замаскував під волонтерську допомогу. Як і не пояснив факт маскування неправомірної вигоди під волонтерську допомогу, -йдеться у повідомленні адвокатів. - Прокурор не надав докази в підтвердження наявності тиску або впливу на третіх осіб з боку Михайла Головка та не пояснив подані ним же докази, що підтверджують навпаки відсутність таких дій з боку останнього".
За словами захисників, прокурор під час судового розгляду намагався приховати провокацію злочину і здійснене маскування неправомірної вигоди під «волонтерську допомогу» шляхом введення суду в оману, стверджуючи про відсутність розмов щодо фінансування волонтерської діяльності. Прокурор також стверджував, що такі відомості відсутні в матеріалах.
Натомість адвокати звернув увагу суду на два наданих прокурором Протоколи НСРД, якими було зафіксовано маскування провокації злочину під виглядом волонтерської допомоги.
"Прокурор не спростував та не пояснив дії провокатора, який погодився на співпрацю зі слідством, та який вчинив спробу комунікації з підозрюваним Михайлом Головком під час вже судового розгляду. Дана спроба комунікації мала у своєму змісті приховані двозначні висловлювання в адресу Михайла Головка. Адвокатами були зафіксовані дані дії та надані докази, які в подальшому сприяли врахуванню цієї обставини судом під час прийняття остаточного рішення.Таким чином суд прийняв зважене рішення, відкинувши маніпуляції прокуратури та не задовольнивши вимоги щодо збільшення застави", - йдеться у повідомленні захисників.
"Тернополяни" писали, що Запобіжний захід у справі Михайла Головка залишили без змін.
Коментарі