Читайте нас в соціальних мережах

На Тернопільщині лісники отримають потужні промислові дровоколи

П'ятниця, 23 вересня 2022 20:30
У ногу з часом працює і Державне агенство лісових ресурсів України. 

За словами керівника відомства Юрій Болоховця, невдовзі кожне лісництво в Україні матиме можливість користуватися - потужними промисловими дровоколами, які хочуть закупити. 

"На жаль, ми не використовуємо весь можливий потенціал паливного ринку деревини. Це стосується навіть не обсягів заготівлі, а якості переробки. Європейський споживач купує здебільше дрова, готові для використання і просушені до оптимального рівня вологості. Це гарантує максимальну тепловіддачу. Ми в Україні основу частку дров сьогодні продаємо в лісі «з пили», «високий сезон» припадає на осінь, коли погодні умови вже не дають можливості до настання опалювального сезону якісно просушити деревину. Попит сформований нерівномірно, споживач в основному надає перевагу деревині твердих порід. Весною, коли краще всього створювати запаси для наступної зими, попит навпаки знижується майже до нуля. Вочевидь, систему треба змінювати, орієнтуючись на європейську практику", - відзначив Юрій Болоховець.

За словами головного лісника країни, в Україні вже розпочали рух до європейських стандартів. 

"Підприємствами Державне агентство лісових ресурсів України в найближчий час буде закуплена партія потужних промислових дровоколів. У той же час, я покладаю великі надії на наше нове ДП «Ліси України». Комплексно реалізувати задачу можна буде лише в форматі великого потужного підприємства, здатного залучити потрібні інвестиції і запровадити єдині корпоративні стандарти", - наголосив пан Болоховець. 

 

На зображенні може бути: ‎текст «‎ها державне агентство лсових PEcyPCIB укра

 

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ