У Національному заповіднику "Замки Тернопілля" відкрилась виставка художників постраждалих від російської агресії та на тему: "Мистецтво в часи війни".
"Приємно було долучитися до формування самої виставки, а також допомогти друзям художникам та колегам із Заповідника. На виставці представлено роботи художників-переселенців які працювали і працюють у Залізцях Юрий Клапоух Юлия Лихина Наталья Башкатова, а зараз ці роботи становлять фонди Залозецький краєзнавчий музей. Zaliztsi Museum of Local Lore", - розповів керівник музею Василь Ільчишин.
Цікаво те, що відбір робіт відбувся спонтанно, але серед окремих вибудувався ряд із історичною послідовністю - "Козак із шаблею", "Воїн ОУН-УПА", "Вояки ЗСУ" Олександр Саричев, який сам зі Збаража.
"Майже 400 років історії, а ворог був і є той самий! Що ще раз історія нам доводить, що "братья" зовсім нам не брати, ніколи не були, не є і не будуть! Що з "ними" потрібно покінчити раз і на завжди! Символічно, що в День Незалежності "вони" своїми ракетами вбивають мирне населення України - жінок, дітей! Але якщо весь Світ сліпий, то Україна і українці не сліпі і не глухі! Ніколи не забудуть і не пробачуть! Слава Україні! Смерть москалям!", - відзначив Василь Ільчишин.
Серед митців, чиї картини можна побачити на виставці - Микола шевчук (Теребовля), Юрій Клапоух Yuriy Klapoukh Ukrainian Painter - Original Realism Oil Painting (Харків), Сергій Ковальов (Київ), Марія Ворончак Mariia Voronchak (Теребовля), Марічка Тимчук (Теребовля), Іван Драган (Теребовля), Марія Ділай (Тернопіль), Любов Поворозник (Тернопіль), Оксана Бурда (Тернопіль).