Проте єдине, що об’єднує цих людей – дух протесту. Питання, які відстоювали городяни, - різні. Відтак як мінімум три групи невдоволених городян прийшли сьогодні пікетувати сесії Тернопільської міськради.
Одні активісти вимагали припинити скандальне будівництво, інші дозволити їм працювати, адже забудова законна. Мова йде про стадіон «Текстерно» - боротьба за який точиться вже тривалий час та з кожним днем набирає розголосу.
«Цей стадіон площею майже три гектари був зведений ще у 70-тих роках минулого століття. До сьогодні він залишається єдиним місцем для спортивних занять у цьому мікрорайоні. За 35 років на ньому немає жодної ямки. Відтак жителі прилеглих будинків протестують проти перетворення стадіону на об’єкт житлового будівництва. Це вандалізм, якщо у Тернополі беруться забудовувати дитячі майданчики та футбольні поля. Проте громада пішла на зустріч забудовнику - ПП Матлі, та була готова пожертвувати частиною футбольного поля при умові благоустрою стадіону зі створенням площадки з штучним покриттям а також трибунами та освітленням. Спочатку забудовник вів переговори з громадськістю, але нещодавно почав рити котлован під будівництво», - наголошує Богдан Брич.
В свою чергу відстоювати свої права під стінами ТМР прийшли працівники ПП Матли. Будівельники просили зберегти їхнє право на працю. Щоправда робили це менш гучно, тримаючи у руках плакати: «Захистіть право на працю», «Ми за вільну конкуренцію» тощо.
«Стадіон «Текстерно» - це місце збору наркоманів. Про це знають мешканці всіх прилеглих будинків, адже не раз бачили там купу шприців. Але люди все рівно хочуть залиши стадіон незважаючи на те, що ПП Мала має всі дозволи на забудову. Сьогодні ми прийшли відстоювати своє право на працю. Адже люди кидаються просто під техніку і не дають працювати. Через конфлікт нас можуть позбавити зарплати, а у кожного сім'я, яку потрібно годувати. Тому сьогодні ми відстоюємо свої права на працю», - розповідає будівельник Микола.
Третю групу протестувальників, що розгорнувся під стінами міськради, представляють підприємці, яких виганяють з вулиці Шептицького на новий приватний ринок.
«До 6 травня нас повинні вигнати з вулиці Шептицького на приватний ринок, який не придатний для підприємців, що торгують сезонними фруктами та овочами. Тобто приватним є збудована частина ринку, земля ж досі залишається у комунальній власності. Тому сьогодні ми виступили з вимогою дозволити нам торгувати на комунальному ринку. Відтак ми просимо обладнати територію на якій приватні підприємці планують зробити парковку, а робочі місця ми зробимо власними силами. Тобто самі поставимо накриття та обладнаємо торгові місця столами», - розповідає тернопільський підприємець пан Сергій.
До акції також долучилися громадські організації «Самооборона майдану Тернопільщини» та і ВО «Автомайдан». Активісти принесли під стіни міськради шини та коктейлі Молотова. Самооборонівці били у металічні щити та вимагали, аби очільник міста вийшов до громади в іншому випадку пообіцяли брати її штурмом. Представник самооборони підтримали всіх протестувальників, але своє невдоволення висловили щодо інших не менш скандальних тем.
«Сьогодні ми прийшли під стіни Тернопільської міськради, щоб вчергове показати - у місті є люди, які борються за свої законні права і виступають проти ганебної забудови міста. Ми прийшли з конкретними вимогами, а саме: відсторонити від виконання обов’язків заступника міського голови Володимира Камінського, який фактично відповідає за всі ці забудови. Друге - відсторонити від виконання обов’язків головного архітектора міста Василя Бесагу, без підпису якого юридично неможлива жодна забудова. Також ми вимагаємо зупинити виділення земельних ділянок під так звані інвестиційні угоди, які є закритими, і міська рада одноосібно вирішує з ким укладати угоду», - зазначає комендант Самооборони Майдану Тернопільщини Іван Ковалик.
Не зважаючи на масовість протестувальників під стінами ТМР, Сергій Надал до громади не вийшов. Проте, аби вгамувати протестувальників, пообіцяв що створить чергову комісію по вивченню питання забудови стадіону «Текстерно». На час роботи комісії, мер обіцяв, що будівництво буде зупинено. Щодо проблем підприємців з вул. Шептицького, то за їх вирішення міський голова візьметься вже завтра, 29 квітня.
Коментарі