Це одноразова виплата на сім’ю у розмірі 10 тис грн. За словами заступниці голови Великогаївської громади Галини Кравчинюк, допомогу призначають тим батькам, які зареєстровані на території громади. Щоб отримати гроші, необхідно звернутися до центру надання адмінпослуг, подати свідоцтво про народження дитини та копію паспортів, пише Суспільне.
Допомогу виплачують впродовж двох тижнів після подання документів. Перша сім’я, яка отримала таку допомогу – Ольга та Володимир Салабаї. Ольга каже, першого січня народила другу дитину – Софійку.
"Поки планували й чекали дитину, то ми про таку програму не знали, вже дізналися, коли народили. Нам подзвонили, що є така програма. Ми приїхали і нам вручили сертифікат, а далі на картку надійшли кошти", – каже Ольга.
Ці гроші виплачують додатково, крім тих, що передбачені з держбюджету. На програму підтримки народжуваності виділили 500 тисяч гривень з бюджету громади на цей рік.