23 липня відбувся другий етап. Під час нього конкурсанти презентували свoє бачення рoзвитку навчальнoгo закладу впродовж наступних п'яти років. Серед претендентів на крісло директора - й скандальний екс-очільник закладу Андрій Каплун, котрий вразив Україну своїми жорстокими методами виховання.
Нагадаємо, з посади директора ВПУ його звільнили в лютому 2016-го внаслідок скандалу, що розгорівся через приниження гідності учнів. Зокрема, Каплун публічно змушував дітей ставати на коліна за куріння. Кадри приниження людської гідності облетіли всю Україну.
{youtube}h25GqHO4U60{/youtube}
Садистськими методами виховання очільника закладу зацікавилась поліція, було відкрито кримінальне провадженням, горе-педагога звільнили з посади, а в пресі з’явилась інформація про інші "особливі" методи виховання у тернопільському ВПУ.
{youtube}rRyH2xygacE{/youtube}
Від розповідей учнів, батьків і педагогів про диктатуру, жорстокість й сімейний підряд каплунів волосся ставало дибки. І це лише частина правди, бо говорити вголос про "каплунівський бєспрєдєл" наважувались не всі. Воно й не дивно. Адже в училищі на той час більшість посад уже займали родичі й близькі директора. Досі донька - викладачка, сестра - директорка гуртожитку, племінниця - бухгалтерка, прилаштовано й чимало родичиів та знайомих...
Саме через незначний конфлікт на уроці з донькою закопати в лісі Каплун погрожував і ще одного 15-літнього учня. "Макаренко" ввечері викликав хлопця з гуртожитку на розбірки. Зі слів юнака, під час словесної перепалки директор наніс йому кілька ударів в обличчя й погрожував закопати в лісі. Хлопець повернувся до кімнати та зателефонував батькам. Ті вранці звернулись до поліції. За даними правоохоронців, відомості про подію було внесено до ЄРДР, згідно з частиною 1 статті 125 ККУ, – умисне легке тілесне ушкодження.
{youtube}KdBnjewlMlw{/youtube}
Про постійні приниження розповідає і випускник училища Євген Панькевич. Навколішки на лінійці директор поставив його ще в 2006-му, а за ірокез на голові хлопця три дні не допускали до навчання, аж допоки "правильно" мама не "вирішила питання". "Вирішувати" доводилось багатьом батькам, тож навчання в училищі, каже тернополянин, декотрим сім'ям обійшлось в тисячі доларів. Самому ж Євгену Андрій Каплун особисто запропонував ...заплатити за диплом 200 у.о. Юнак не піддався. А чимало дітей - ламались під каплунівським натиском. Традиційними, пригадує, були садіння й копання картоплі на городі в директора, а на буряках частина учнів пропадала тижнями.
Понад двадцять років диктатури й суворого режиму - так називає свою роботу в училищі одна з працівниць. Колектив Каплун тримає в "єжових рукавицях". Пригадує, якось частина працівників наважилася вийти з профспілки. На одній перерві вийшли,каже, а на іншій, після "переконань" директора, - зайшли. "Каплунівські" методи виховання очільник застосовував і до колег. І на виховних лінійках щоразу вони морально спільно зі своїми учнями ставали на коліна. На питання: чому терплять? Відказують коротко: бояться. Цей чоловік здатен на все.
Виходити сухим із води таки точно здатен. Допоки правоохоронці розслідували кримінальне провадження за статтею "Катування” ККУ після інциденту в 2016-му на лінійці, "макаренко" докладав максимум зусиль, аби уникнути відповідальності. Правдами-неправдами - вийшло. В директорське крісло не сів, але до викладацької роботи знов взявся. А тепер, скориставшись законним правом, вдруге спробував повернути собі владу.
Таємне голосування в колективі 23 липня нагадувало похід на страту. Вервечкою, схиливши голови, покірно працівники віддавали голос за того, кого найменше хотіли б бачити очільником закладу. Сміливих сказати "Ні!" знайшлось не багато.
Сьогодні, 24 липня, комісія остаточно повинна визначиться з переможцем конкурсу. Каплун вже готує підданих до протесту, в разі, якщо крісло не отримає. Певен: директором цього ВПУ буде він, або ніхто. Простісінько - цар місцевого розливу.