Читайте нас в соціальних мережах

Гріх чи невинна розвага: як тернополяни ставляться до відзначення Хелловіну

Четвер, 31 жовтня 2019 09:00
Сьогодні, 31 жовтня світ відзначає Хелловін, або Ніч напередодні Дня всіх. За традиціями, саме в ніч з 31 жовтня на 1 листопада злі духи проникали на землю. Для того, щоб захиститися від них, було вирішено вбиратися у страшні костюми.

У країнах світу Хелловін відзначають по-різному. Втім, основними атрибутами свята є оригінальні костюми, яскравий тематичний макіяж і гарбузова голова. Традиційними кольорами цього дня є чорний, що символізує смерть і темряву ночі, і помаранчевий – символ збору врожаю в цьому році.

Церква ставиться до святкування Хелловіну несхвально. Духівники розцінюють це як поклоніння сатані, пропаганду ідолопоклонства, розпусту, бісівські ритуали і людські жертвоприношення. Закликають вірян не долучатися до святкування Хеловіну.

Журналісти сайту «Тернополяни» провели опитування, щоб дізнатися, яка думка в мешканців міста.

Галина, 22 роки: «Я думаю, що це свято має право на існування. Для віруючих людей неприйнятне, звісно. Особисто мені подобається цей день. Святом я б Хелловін не називала, але це щось, що розбавляє сіру буденність»

Оксана, 29 років: «Особисто я не підтримую святкування, бо воно таки некоректне відносно мого віросповідання. Я – християнка, а всі ці демони, перевертні і всяка нечисть виглядає жахливо. Я за світло, чистоту і красу. Водночас абсолютно спокійно відношусь до того, що комусь це подобається і хтось в цьому просто вбачає веселе проведення часу в прикольних костюмах».

Богдан, 29 років: «Хелловін - це не наше свято, нічого спільного з нашою культурою та традиціями не має. Фактично ми його приживаємо до наших традицій через святкування у клубах чи інших розважальних закладах. І страшно, якщо Хеловін приживеться у нашій культурі. Тому сам не святкую, не переодягаюсь, з причини, що це пов'язано із темною стороною: духи, мертві. В нас є чудове свято Різдво, коли можна переодягнутись пройтись по хатах, заколядувати. Підняти настрій друзям і рідним. Чому свято вершника без голови, має бути в нашій країні?».

Вікторія, 20 років: «Я позитивно відношуся. Подобається коли заклади, магазини прикрашають приміщення, виглядає гарно і по-осінньому. До того ж в Україні теж було це свято і раніше (день всіх святих), просто воно трохи по-іншому відзначалось».

Петро, 25 років: «Останніми роками Хелловін став традиційним святом в Україні і я нормально до цього ставлюся. Одного року навіть одягався в тематичний костюм, був Дракулою. Не розумію людей, які кажуть, що розважатися на Хелловін неприйнятно. Насправді це безобідний день, коли можна повеселитися».

Надія, 46 років: «В моїй молодості такого свята не було і я його не святкую. Але мої діти ще з дитинства знають про Хеловін, вирізають гарбуз. Я нормально до цього ставлюся. Не думаю, що в цьому є щось погане».

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ