Читайте нас в соціальних мережах

Сім видів диких тварин втратила Україна за останні 100 років

П'ятниця, 16 травня 2025 20:00
Сьогодні, 16 травня, Всесвітній день видів, що перебувають під загрозою зникнення – щорічна подія, що відзначається у третю п'ятницю травня, щоб підкреслити загрозу вимирання видів рослин та тварин.

"Зникаючий вид — це рослина або тварина, які перебувають на межі повного зникнення в недалекому майбутньому. Їхнє зникнення можуть спричинити різні чинники: знищення природних місць проживання, браконьєрство, вторгнення чужорідних видів чи зміни клімату", - пише Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Червоний список Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) — це авторитетне джерело інформації про стан збереження видів у світі.

Сьогодні в ньому нараховується понад 40 000 видів, які перебувають під загрозою.

"Упродовж останніх 50 років (1970–2020) середня чисельність популяцій диких видів, за якими здійснюється моніторинг, скоротилась на 73%, згідно з показниками Індексу живої планети. Ці дані ґрунтуються на аналізі майже 35 000 трендів розвитку популяцій 5 495 видів амфібій, птахів, риб, ссавців і рептилій. Найбільшого спаду зазнали популяції прісноводних риб, зменшився на 85%, слідом за ними популяції наземних (69%) і морських (56%) тварин", - йдеться у повідомленні.

У Міністерстві захисту довкілля додають, що в Україні за останнє століття втратилися назавжди популяції: кажана - довгокрила європейського, який востаннє спостерігався на Закарпатті у 1993 році; тюленя монаха - востаннє бачили біля берегів Кримського півострова на початку 1970-х років; стерв’ятника - останнє гніздування спостерігалося в горах Криму у 1958 році; орла степового - останнє гніздування спостерігалося в заповіднику Асканія-Нова у 1980 році, осетра атлантичного або європейського та осетра шипа - востаннє в уловах траплялися до 1960-х років; рибця малого - не трапляється у кримських гірських річках з 1975 року.

Індекс живої планети і схожі індикатори показують, що популяції рідкісних видів зникають із тривожною швидкістю.

Водночас деякі зміни можуть бути незначними та поступовими, їх сукупний вплив може призвести до значних і швидких змін.

 

ОСТАННІ НОВИНИ

Коментарі  

0 #1 Incognito 16.05.2025, 20:06
От в чому парадокс,все в природi гармонiйно й взаэмозв'язано, й коли щось зникаэ,все првнiстю мiняэться,а от коли зникне якийсь вид двоногих чи mo нацiя,чи раса,на довколишньому середовищi це не вigiб'эться нiяк,так що нiяке двоноге не biнець творiння
Скарга

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ