Кульмінація дійства відбулася опівночі на очах у глядачів, коли 26 гончарів випалювали дивовижну вогняну скульптуру просто неба. Глечик, заввишки 176 см спершу загорнули у спеціальну вату, а поверх у фольгу. Далі — справа за вогнем, який при температурі 1000 градусів Цельсія «випікав» глека.
До слова, гончарі на фестивалі в Тернополі цьогоріч побили власний рекорд, котрий встановили у 2017-му. Тоді вони зробили глека, висотою 126 см. Цей же на 50 см більший і, зізнаються майстри, куди кращий. Виліплений на фестивалі глечик тепер потрапить у "Книгу рекордів Тернополя" як найбільша вогняна скульптура. До слова, на її виготовлення знадобилося аж 360 кг шамоту.



