Його пов’язують з пробудженням природи, яскравим цвітінням квітів і молодістю.
Як розповіли у прес-службі ТДМУ, в програмі заходу були представлені класичні індійські танці у виконанні учасників студії школи індійського танцю «Амріта», виступи індійських студентів і обсипання фарбами.
Це одне з найдавніших свят в індуїзмі, яке символізує прихід весни, перемогу добра над злом. Фестиваль фарб пишно відзначають не тільки в Індії, а й Непалі, Шрі-Ланці, Бангладеш, Пакистані, ПАР, Тринідаді та інших країнах. Воно набуває популярності в Європі та США, оскільки в своїй основі пов’язано з радістю і веселим настроєм. Навіть у Тернополі щоліта влаштовують обсипання фарбами.
«Увечері першого дня святкування, який називають ще Холіка-Дахан (невеличке Холі), запалюють вогонь, в якому згоряє опудало Холіки. У давнину люди посипали себе попелом з вогню, на якому спалювали опудало Холіки. Вони вважали, що таким чином захищають себе від злих духів. З часом попіл замінили на різнобарвні порошки і підфарбовану воду. В Індії вірять, що чим більше на тобі буде барв під час святкування, тим щасливішим і яскравішим буде весь рік», - пояснили у прес-службі вузу.
До речі, Холі це ще й відмінний привід на декілька днів забути про всі соціальні рамки, адже ніхто не має права ображатися, якщо його обсипали фарбами. Це свято зрівнює усіх незалежно від статусу і соціального становища.