Участь у ньому взяли понад 70 дітей та молоді з Тернопільщини та різних областей України.
Програма вишколу включала навчання з тактичної медицини, основ топографії, управління БПЛА, рукопашного бою, спортивного ножового бою та навички поводження з різними видами зброї, зокрема й снайперською.
Голова Тернопільської обласної ради Богдан Бутковський зазначив, що вишкіл «Звитяга» — важлива частина підготовки молодого покоління до реалій, у яких живе Україна.
— Закінчується вишкільний тиждень. Тренувалися діти не лише з Тернопільщини, а й з інших куточків України. Їх навчали досвідчені інструктори, які пройшли війну, дехто з них має поранення. Ми розуміємо, що ця війна надовго. І навіть якщо буде якесь перемир’я, вона знову повернеться. Тому до цього треба бути готовими, — сказав Богдан Бутковський.
Участь в організації заходу взяли й представники Тернопільської обласної профспілки УБД та військовослужбовців.
— Під час вишколу молодь не лише опановує базові навички виживання, але й вчиться володіти короткоствольною, снайперською та індивідуальною зброєю. Це — мінімум, який має знати кожен українець у час війни, — наголосив очільник спілки, майор ЗСУ Євген Степанов.
Ініціатор і один з провідних інструкторів, військовослужбовець спецпідрозділу «Артан» з позивним «Ліс» розповів, що вишкільною діяльністю займається ще з 2015 року.
— Після поранення я вирішив відновити свою роботу з молоддю. Знайшов однодумців, так ми започаткували регулярні вишколи під назвою «Звитяга». Це вже дев’ятий. Щомісяця долучається від 70 до 100 учасників. Загалом наша спільнота налічує вже понад тисячу молодих людей з усієї країни, які стали частиною великої родини «Звитяги», — наголосив «Ліс».
Він також зауважив, що попри війну, військово-патріотичне виховання в Україні, на жаль, відстає від рівня країни-агресора. А вишкіл «Звитяга», на його думку, — це одна зі спроб заповнити цю прогалину та сформувати свідоме, сильне і готове до захисту держави покоління.