Як розповідають народні майстри, різдвяні янголята своїми руками можна зробити з усіляких матеріалів і в різних техніках. Один з найпростіших варіантів виготовлення ангелика, який запропонувала майстер народної творчості Тернопільщини Галина Дудар – різдвяний ангел з тканини.
— Гарні різдвяні ангелики з тканини я виготовляю за принципом створення ляльки-мотанки. Аби зробити своїми руками іграшкового різдвяного ангела, вам обов’язково потрібно використати в роботі вату. Її візьмемо для створення голови майбутнього виробу (можна замінити на кульки з пінопласту чи волоські горішки). Також необхідними матеріалами є: білі міцні нитки, ножиці, гарна тканина. Для декору найкраще взяти золотисті стрічки, яскраві нитки. Для того, щоб зробити німб Різдвяної іграшки, ми використовуємо не тільки нитки, але й дротики, адже вони добре гнуться, — поділилася Галина Дудар.
Пані Галина додала, що, при виготовленні різдвяної прикраси, важливу роль відіграє й фантазія людини, яка працює над святковим декором: людина може змайструвати іграшку з німбом чи без німбу, з руками-крильцями й без них, з одного виду тканини чи кількох.
Покрокові дії, як створити Різдвяного янгола.
- 1. Починаємо роботу з того, що по краях квадратного клаптика тканини (приблизний розмір – 15-20 см.), який відрізали для іграшки, робимо торочки. Висмикуємо зайві нитки, щоб тканина мала охайний вигляд.
- 2. Далі дуже щільно скручуємо шматок вати, щоб надати йому округлу форму. Це буде голова виробу. Якщо маєте горішок чи кульку з пінопласту – вона піде в основу голови.
- 3. Посередині квадратного шматка тканини кладемо скручену вату (горішок, кульку), закриваємо тканиною і міцно зав'язуємо ниткою.
- 4. Далі беремо стрічечку, накладаємо її на поясочок ангела й кілька разів обкручуємо довкола виробу. Від того, як щільно ми закрутимо пояс на талії, залежить, як міцно триматиметься вся іграшка. Закручуємо стрічку кілька разів за плечиками янгола, на шийці, а потім робимо зі стрічки хрестик на грудях (дивіться на світлинах). Кінці стрічки зав'язуємо ззаду і обрізаємо зайву довжину. До речі, янгол, за бажанням людини, може бути і без рук-крилець.
- 5. Починаємо прикрашати ангела. Для цього на поясі можна зав’язати срібну стрічку, на неї нанизати кілька намистинок. Довкола голови ангелика гнучким дротиком чи щільною ниткою перев’язуємо обруч – це буде німб різдвяної іграшки. За бажанням творця, німб можна зв’язати за допомогою рукодільного гачка.