"Так, 4 квітня 2025 року Тернопільським рибоохоронним патрулем спільно з працівниками сектору водної поліції ВППП Тернопільського РП поліції ГУНП в Тернопільській області та громадськими інспекторами рибоохорони під час проведення рибоохоронного рейду по водних об’єктах Тернопільської області на річці загальнодержавного значення Збруч біля с.Кокошинці Гримайлівської ОТГ Чортківського району виявлено мешканця села Кокошинці Чортківського району Тернопільської області, який здійснював лов водних біоресурсів забороненими знаряддями лову з використанням човна кустарного виробництва. На порушника складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.4 ст.85 КУпАП, заборонені знаряддя лову та човен вилучено", - пояснили інспектори.
Також складено 2 протоколи про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.КУпАП на громадян, які пересувались на човні по річці Збруч поблизу села Кокошинці у заборонених місцях у період нересту.
"Цього ж дня було виявлено правопорушення на річці Серет біля с.Вертелка іншою рейдовою групою, де на порушника складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.4 ст.85 КУпАП, заборонене знаряддя лову вилучено, опломбовано пломбами та передано на зберігання до Тернопільського рибоохоронного патруля", - йдеться у дописі рибоохорони.
В ході продовження рибоохоронного рейду 5 квітня 2025 року Тернопільським рибоохоронним патрулем спільно з працівниками сектору водної поліції ВППП Тернопільського РП поліції ГУНП в Тернопільській області та громадськими інспекторами рибоохорони під час проведення рибоохоронного рейду по річці загальнодержавного значення Серет біля села Лисичники, села Голігради Заліщицької ОТГ та села Монастирок Більче-Золотецької ОТГ Чортківського району Тернопільської області було виявлено близько 2000 метрів заборонених знарядь лову – сітки ставні в кількості - 25 одиниць.
Прийнятими заходами власника майна встановити не вдалося. Заборонені знаряддя лову вилучено, опломбовано пломбами та передано на зберігання до Тернопільського рибоохоронного патруля.
За даним фактом складено акти виявлення та вилучення майна, власника якого не встановлений.
"Водні біоресурси, які знаходились в знаряддях лову, а саме: карась сріблястий - 59 екз., короп – 7 екз.,лящ – 42 екз.,судак -4 екз., сом -6 екз, плітка-20екз., щука -1 екз., рак - 68 екз. - загальною вагою 49 кг повернуто до природного середовища в живому та неушкодженому стані, чим попереджено їх загибель та нанесення збитків рибному господарству України на суму 467976 тисяч гривень", - наголосили спеціалісти.
Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Тернопільській області закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства.
Якщо Ви помітили порушення, прохання терміново повідомляти на цілодобову «гарячу лінію» Тернопільського рибоохоронного патруля: (0352) 52-00-22, (097) 427-85-95 та (096) 655-87-58