Читайте нас в соціальних мережах

Синоптики пояснили, чому у березні в Україні можливі грози

П'ятниця, 14 березня 2025 09:58
Сьогодні в Україні є умови для утворення гроз, хоча ще тільки 13 березня.

Зазвичай це явище більш характерне для пізньої весни та літа, однак бувають окремі випадки ранньої грози. Таке трапляється не кожного року, але в певних атмосферних умовах – цілком можливе, повідомляють в гідрометцентрі.

І сьогодні, за словами синоптиків, є всі ті умови, які потрібні для формування слабких грозових хмар, зокрема: 

  • Тепла повітряна маса: Останній тиждень температура суттєво перевищувала кліматичну норму, що створило нестабільний термічний профіль атмосфери. Для формування грози в березні потрібно значно нагріти повітря, при цьому воно має бути обов'язково вологим.
  • Висока вологість: Попередні дощі наситили повітря вологою, що сприяє конвекційним процесам - вертикальним рухам в атмосфері, що здатні підіймати тепле вологе повітря на більші висоти.
  • Фактор нестійкості: Сонячне прогрівання поверхні підсилює вертикальні рухи повітря, а з наближенням фронтальних зон або локальних зон зниженого тиску можуть формуватися купчасто-дощові хмари (Cb), які й спричиняють грозову активність.

Фахівці кажуть, що грози у березні не є звичним явищем, але можуть виникати в окремі аномально теплі роки.

"Сьогодні численні прогностичні моделі підтверджують ймовірність локальних грозових осередків. І хоча ця ймовірність не є високою, втім вона існує. Березневі грози в Україні є слабкими, вони не продукують багато блискавок і не несуть такої ж загрози, як грози літнього сезону. Однак, неочікуваний грім може налякати, тому обов'язково перевіряйте новини та мапи повітряної тривоги, аби не сплутати із більшими загрозами сьогодення", – зазначили метеорологи.

Читайте також: Дощі та похолодання йдуть на Тернопільщину, – гідрометцентр

У Тернополі знову зафіксували температурний рекорд

Березень на Тернопільщині буде теплішим за кліматичну норму, – гідрометцентр

483635728_1067463335413498_5571989690077174106_n.jpg

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ