Читайте нас в соціальних мережах

Колишньому керівнику «Укрзалізниці» повідомили про підозру

Середа, 28 лютого 2024 17:45
Ексголові правління «Укрзалізниці» Євгену Кравцову та ще низці чинним та колишнім працівникам компанії правоохоронці повідомили про підозру.

 

Про це пишуть низка українських ЗМІ, посилаючись на джерела в НАБУ.

За даними журналіста Олега Новікова, підозри від НАБУ та САП отримали: ексголова правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов, ексчлени правління УЗ Олександр Скрипінський та Станіслав Лєсніков, чинні або колишні посадовці регіональних філій УЗ «Південно-Західна залізниця» і «Придністровська залізниця» Микола Кужавський, Дмитро Копера, Сергій Гавриленко та Олексій Шарий.

Відомо, що Лєснікова взяли під варту 27 лютого з альтернативою в 11,8 мільйона гривень застави. Решті фігурантам запобіжний ще не обрали.

Нагадаємо, 26 лютого НАБУ і САП повідомили про викриття організованої групи, яка заволоділа коштами «Укрзалізниці». До неї входили посадовці «Укрзалізниці» та підприємці.

Як встановило слідство, у 2018 році підприємець-лідер групи (йдеться про Лєснікова) вирішив встановити контроль над товарно-грошовими потоками «Укрзалізниці» з метою заволодіння коштами товариства. Для цього він звернувся до давніх знайомих з-поміж представників уряду та за їхнього сприяння домігся призначення членів групи на керівні посади в «Укрзалізниці», пише hromadske.ua

Таким чином, у 2018-2021 роках посадовці УЗ на виконання вказівок лідера групи забезпечили перемогу підконтрольної йому компанії ТОВ (за даними Новікова, це «Аналіт-Технобуд») у тендері на закупівлю пневмоінструменту. А та — поставила філіям УЗ продукцію за завищеною вартістю.

Розмір переплати становив 11,4 мільйона гривень, якими організована група заволоділа та розпорядилася на власний розсуд. Всього про підозру за цією справою повідомили 9 фігурантам.

Коментарі  

0 #1 Григорій 28.02.2024, 19:41
Що укрзалізниця, що лісгосп - хабарники1
Скарга

Додати коментар