Офіційна інформація про вилучення зброї з запасів Міністерства оборони повинна прозвучати сьогодні, 7 липня. Про це повідомляє The Washington Post.
Також видання наголошує, цей крок, який передбачає обхід закону США, що забороняє виробництво, використання або передачу касетних боєприпасів з інтенсивністю відмов понад 1 відсоток, стався на тлі занепокоєння з приводу затримки контрнаступу Києва проти закріплених російських військ і скорочення західних запасів звичайної артилерії.
Це сталося після місяців внутрішніх дебатів щодо того, чи постачати спірні боєприпаси, які заборонені більшістю країн світу. Касетна зброя вибухає в повітрі над ціллю, випускаючи від десятків до сотень менших суббоєприпасів на великій території.
Понад 120 країн приєдналися до конвенції, яка забороняє їх використання як негуманне та невибіркове, значною мірою через високий рівень несправностей, які засмічують ландшафт суббоєприпасами, що не вибухнули, що загрожує як дружнім військам, так і цивільним особам, часто протягом десятиліть після закінчення конфлікту. Сполучені Штати, Україна та Росія, яка, як стверджується, широко використовувала їх в Україні, не є сторонами конвенції. Вісім із 31 члена НАТО, включаючи Сполучені Штати, не ратифікували конвенцію.
Основна зброя, яка розглядається, артилерійський снаряд М864, вперше виготовлений у 1987 році, стріляється зі 155-мм гаубиць, наданих Україні Сполученими Штатами та іншими західними країнами. У своїй останній загальнодоступній оцінці, проведеній понад 20 років тому, Пентагон оцінив цей артилерійський снаряд як «несправність» у 6 відсотків, що означає, що принаймні чотири з кожного з 72 суббоєприпасів, які несе кожен снаряд, залишатимуться нерозірваними по всій території. площею приблизно 22 500 квадратних метрів — приблизно як 4½ футбольних полів.
«Нам відомі звіти кількадесятилітньої давнини, які вказують на те, що певні 155-мм DPICM мають вищі показники псування», — сказав представник оборони, один із семи чиновників Пентагону, Білого дому та військових, які на умовах анонімності обговорювали це делікатне рішення.
Зараз Пентагон заявляє, що має нові оцінки, засновані на тестуванні недавнього 2020 року, з показником відмов не вище 2,35 відсотка. Хоча це перевищує обмеження в 1 відсоток, встановлене Конгресом щороку з 2017 року, офіційні особи «ретельно відбирають» боєприпаси з рівнем втрати 2,35 відсотка або нижче для передачі в Україну, заявив речник Пентагону Бриг. Генерал Патрік Райдер заявив у четвер.
Представник оборонного відомства сказав, що деталі нових оцінок «не підлягають оприлюдненню», включаючи те, як, коли та де проводилися випробування, а також чи включали вони реальні вправи з вогню чи віртуальне моделювання. У військових інструкціях сказано, що з цієї зброї не можна стріляти під час тренувань, оскільки вона є частиною військових запасів.
Немає положення про відмову від обмеження в 1 відсоток, який Конгрес встановив щодо ставок для використання касетних боєприпасів, записаних у асигнування Міністерства оборони за останні сім років. За словами офіційного представника Білого дому, Байден обійде це, і Конгрес вилучить боєприпаси з існуючих оборонних запасів згідно з рідко використовуваним положенням Закону про іноземну допомогу, яке дозволяє президенту надавати допомогу, незалежно від асигнувань чи обмежень на експорт зброї, як якщо він вирішить, що це в життєво важливих інтересах національної безпеки США.
Про остаточне рішення США надати їх Україні вперше повідомило в четвер агентство Associated Press.
Читайте також: Готуються до наступу: 105-та ОБрТрО з Тернопільщини відпрацьовує штурмові дії (ФОТО)