Читайте нас в соціальних мережах

Депутати Тернопільської обласної ради закликали президента захистити кордони держави (фоторепортаж)

Середа, 17 листопада 2021 16:17
Депутатський корпус Тернопільської обласної ради звернувся до вищого керівництва держави з проханням захистити білорусько-український кордон.

Звернення, ініційоване головою Тернопільської обласної ради Михайлом Головком, депутати адресували Президенту України Зеленському В.О., Голові Верховної Ради України Стефанчуку Р.О., Прем’єр-міністру України Шмигалю Д.А. та обласним радам України.

 Штучна міграційна криза на польсько-білоруському кордоні яскраво розкриває суть нових форм і методів міжнародних зовнішньополітичних стратегій та розвитку воєн нового типу, також відомих як гібридні. Використовуючи теперішні події на польсько-білоруському кордоні як відволікаючий маневр, головний удар Путін спрямує по Україні, на кордонах з якою вже концентрує свої війська, – зазначає Михайло Головко. – Мігранти з території Білорусі можуть стати інструментом московської окупації з півночі, як так звані «зелені чоловічки» у 2014-му році в Криму. Уряд України та Президент зобов’язані відстоювати Незалежність нашої держави на всіх напрямах. 

Зокрема депутати висунули такі вимоги до Президента України:

– у разі необхідності оголосити надзвичайний стан у прилеглих до білорусько-українського кордону районах;

–  ініціювати консультації в межах «Люблінського трикутника», який створювався як інструмент протидії гібридним загрозам, ґрунтовно наповнити його діяльність безпековим компонентом («Люблінський щит»);

–  розпочати навчання Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України та сил територіальної оборони Збройних Сил України поблизу білоруського кордону.

Тернопільська обласна рада закликає Кабінет Мінстрів України:

 негайно подати до Верховної Ради України законопроект щодо внесення змін до Державного бюджету України, передбачивши кошти на початок спорудження фортифікаційних укріплень по всій ділянці кордону з Білоруссю, Росією та окупованими Росією територіями України й Молдови;

– забезпечити в повному обсязі фінансування створення дієвих сил територіальної оборони Збройних Сил України в прикордонних регіонах;

– 550 мільйонів гривень, які мали бути виділені на утримання афганських громадян, спрямувати на допомогу сім’ям загиблих на фронтах московсько-української війни, ветеранам цієї війни та сім’ям внутрішньо переміщених осіб із окремих районів Луганської, Донецької областей та Криму.

Також депутати висунули вимогу до Верховної Ради України скликати позачергове засідання з питання ситуації, що склалася на білорусько-польському кордоні; ухвалити Закон України про мораторій на розміщення в Україні таборів іноземних біженців до закінчення російсько-української війни, повернення до складу України Криму і Донбасу та мільйонів вимушено переселених від окупації осіб, а також — ухвалити Постанову Верховної Ради України «Про Концепцію створення обороноздатної Української держави та суспільства», що передбачає, в тому числі, організацію оборони країни за швейцарською моделлю.

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ