Читайте нас в соціальних мережах

Потрібно 250 мільйонів гривень: у селі на Тернопільщині планують побудувати школу (відео)

Понеділок, 18 травня 2026 08:30
фото Суспільне. Тернопіль фото Суспільне. Тернопіль
У селі Космирин Золотопотіцької громади на Тернопільщині хочуть побудувати нову школу.

На це потрібно 250 мільйонів гривень.

Зараз у Космиринській школі навчається 426 дітей, хоч заклад розрахований на 180 учнів.

Навчання відбувається у дві зміни.

Про це Суспільному розповіла директорка закладу Наталія Бородиць.

"На цей час у Космиринській гімназії діти навчаються у двох приміщеннях. Це пристосовані будівлі. У нас немає майстерень, спортзалу, актового залу. Є тільки 8 класних кімнат, у яких чергуються 18 класів. Друга зміна в нас — початкові класи. Це 154 учні. У першу зміну навчаються 272 учні змішано. Через день вчаться А-класи і через день — Б-класи. Дистанційно одні, а другі — очно",говорить Наталія Бородиць.

Шкільна їдальня розрахована на 42 дитини.

Тому 154 учні харчуються по черзі на трьох перервах, каже директорка.

Голова громади Уляна Дем’янчук розповіла, що в Космирині й сусідньому селі Стінка переважають багатодітні сім’ї.

Населення обох сіл щороку зростає.

"Від 2021 року йде будівництво, розширюється як село Космирин, так і Стінка. Виросла нова вулиця. Ви можете побачити нові будинки. Люди продовжують селитися, народжується більше дітей", каже Уляна Дем’янчук.

Довозити дітей шкільними автобусами до навчальних закладів в інші села громади місцеві жителі не хочуть.

"Хочемо, щоби навчались у Космирині. Щоб ніде їх не везти за 14 кілометрів чи за 10. Які батьки зараз витримають, щоб кожен день, п’ять днів на тиждень возити дитину туди і назад? Тут населення густе і народжуваність у кожній сім’ї в середньому по 5-6 дітей. А є і по 10 чи 12",говорить місцевий житель Анатолій Пінчук.

У громаді мають проєкт нової школи з більшою кількістю класних кімнат, спортзалом, спортмайданчиком і гаражем для шкільного автобуса. Вона розрахована на 800 дітей. Для її будівництва потрібно 250 мільйонів гривень.

"Це непосильна сума для нашої громади, це дуже великі гроші. Тому намагаємося залучити і область, і зовнішніх донорів, благодійників, які б допомогли нам у будівництві цієї школи. Ми також зверталися в Тернопільську військову адміністрацію. Розуміння є, вони готові допомогти, йдуть на співпрацю. І разом шукаємо шляхи вирішення цієї проблеми. Також ми від себе, як Золотопотіцька селищна рада, закинули на платформу Dream цей проєкт", каже голова громади.

За словами Уляни Дем’янчук, для нової школи виділили земельну ділянку площею 3,8 гектара.

Школа буде розташована так, щоб до неї могли ходити діти з сусіднього села Стінка.

В тамтешньому ліцеї діти також навчаються у дві зміни:

"У документах запланований і великий стадіон для дітей, і складські приміщення, і велика територія для класних кімнат. Ще треба доробити укриття, бо документи робили до війни і воно було тоді не передбачене. Ми готові доробити, внести зміни в документи. Єдине, що нам залишається, це знайти 250 мільйонів, щоб побудувати школу".


ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар




ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ