Читайте нас в соціальних мережах

Обережно! На Тернопільщині активізувалася отруйна рослина

Четвер, 30 травня 2019 11:01
Мешканці Тернопільщини продовжують боротися з небезпечною рослиною, яка при дотику дає токсичну реакцію – опіки різної важкості.

Мова йде про борщівник Сосновського. У мережі застерігають – скоро отруйна рослина почне цвісти.

Жителі Зборова уже не вперше збиратимуться, аби не допустити цвітіння та поширення борщівника. 

"На дворі травень місяць, і зараз дуже активізувався борщівник Сосновського. Минулого року також у травні місяці Ігор Добуш збирав добровольців на боротьбу із борщівником на греблі між Зборовом та Погрібцями. Цього року там знову росте борщівник, і скоро буде зацвітати, а згодом і розкине свої насіння. Саме тому, задня його локалізації, а також припинення поширення пропоную добровольцям зібратися для боротьби із цією рослиною. Додам декілька свіжих світлин. Минулого року суспільними зусиллями вдалося не допустити його цвітіння. Надіюся, що цього року ми зможемо досягти такого ж результату, як і минулого року. Прошу зголоситися добровольців та небайдужих. Гуртом з борщівником боротися значно простіше!", – пише Roman Bashutskyi‎ у спільноті Зборів - громада моєї мрії.

Фото з допису

Довідка з "Вікіпедії":

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden.) – отруйна багаторічна рослина родини Окружкових (Apiaceae), в дикому вигляді поширена на Кавказі. Відноситься до інтродукованих в Україну, вважається карантинною рослиною, трапляється майже по всій території – на луках, по берегах річок, вздовж доріг, в лісосмугах. Борщівник Сосновського, нарівні з борщівником Мантегацці (H. mantegazzianum Manden.) та борщівником персидським (H. persicum Manden.) є активними інвазивними видами в Європі та Україні, проти яких розгорнута боротьба.

Галерея зображень

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар


ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ