Як поділилася у Тернополі експертка з екологічного та соціального розвитку Клавдія Тератай, чим більші у людей потреби на ту чи іншу продукцію сільськогосподарського виробництва, тим прискореніше на планеті відбувається експлуатація природніх благ. А це у свою черго негативно впливає на екологію, адже всі процеси у природі взаємозалежні.
— Сьогодні у багатьох країнах світу вирубують ліси задля збільшення територій полів, відведених під сільськогосподарську діяльність. Щодня тропічного лісу зникає приблизно на футбольне поле. Зараз гостро постала проблема і з вирубуванням тропічних лісів. Цей негативний процес відбувається в Новій Зеландії, Конго, Амазонці, Бразилії та інших країнах і це вже дало всій невтішний відбиток на клімат. На полях вирощують культури, що потребують багато води, якої на планеті Земля також не вистачає. У багатьох місцях відбувається засуха. Від фермерства також немало шкоди, адже господарські тварини потребують води, впливають на рослинність, на повітря. Саме тому варто замислитися, якщо ми купуватимемо на наших ринках менше м’яса, ми зможемо не тільки зберегти життя тварин, а ще й зменшимо у світі вирубку лісів, зекономимо воду, збережемо землю. Не забуваймо, що всі процеси у природі взаємопов’язані і кожен із нас впливає на те, що відбувається в навколишньому середовища, — повідомила пані Клавдія.
Варто зазначити, що вирубка деяких тропічних лісів може впливати на клімат регіонів, що знаходяться за тисячі кілометрів. Справа в тому, що більшість тропічних регіонів земної суші, мають великі ліси виробляють принаймні в два рази більше дощу, ніж регіони, де рослинності мало. У деяких випадках тропічні ліси забезпечують опадами регіони, що знаходяться від них на відстані тисяч кілометрів.
Комбінуючи дані спостережень з прогнозними моделями вирубки лісів, дослідники підрахували, що знищення тропічних лісів призведе до скорочення дощів, наприклад, по всьому басейну Амазонки на 21% в сухий сезон 2050 року.
Коментарі