Читайте нас в соціальних мережах

Влада проігнорувала збори мешканців будинків на Київській, де споруджують шкідливу котельню. У сторону активістів лунають погрози

Четвер, 02 лютого 2017 19:00
Боротьба мешканців багатоповерхових будинків по вулицях Київській та 15 Квітня проти будівництва у середині густонаселеного району твердопаливної котельні може перерости у справжню війну.

Як стверджує одна з головних активістів Юлія Мамчак, невідомі особи у телефонному режимі погрожують їй та її дітям. Вимога – припинення акцій щодо заборони будівництва шкідливого об’єкту на Сонячному масиві.

Сьогодні, 2 лютого, ініціативна група мешканців будинків, що знаходяться поблизу котельні за адресою Київська, 3с, вкотре зібралися в очікуванні реагування влади на їх проблему. Котельню, яка знаходиться просто у спальному районі, хочуть перевести на тверде паливо, а точніше на торф’яні брикети. Це може спричини шкідливі викиди та екологічне забруднення.

Як повідомлялося раніше, за адресою вул. Київська, 3с, здійснюють реконструкцію котельні, яка стане твердопаливною. Втім, за інформацією людей, цей об’єкт принесе не економію, а лише дискомфорт і екологічну біду усім мешканцям. Таку ж котельню уже ввели в експлуатацію, знаходиться вона за адресою вул. Лесі Українки, 4. «Сусіди» цього об’єкту уже б’ють на сполох, адже від його роботи страждають усі – викиди у повітря стали неочікуваних «бонусом» до анонсованої владою економії.

Мешканці проводять уже не перші збори, проте цього разу вирішили усе задокументувати, аби з дотриманням усіх юридичних норм, звернутися до влади з вимогами. Так, активісти зафіксували протокол зборів, в якому вказали обрання голови. Ним став депутат облради від «УКРОПу» Андрій Цибульський, який представляє інтереси громади від початку виникнення проблеми.

Активісти за свою позицію сьогодні платять навіть безпекою. Одній із лідерів ініціативної групи,  пані Юлії Мамчак телефонували з прихованого номера і в розмові звучала фраза: "Будь обережніша,  бо твої діти під домом ходять". Проте активістка зауважує,  що її дітям і жити в цьому домі,  який незабаром може опинитися в центрі екологічної біди.

Варто зазначити, що запрошення на збори отримали та зареєстрували і в міській раді, і в комунальній службі, проте представників так і не дочекалися. Приїхав на зустріч лише начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю ТМР Горішній Михайло Васильович. Чиновник повідомив тернополянам, що згідно документів, реконструкція будови має другу категорію складності і її визначає сам проектант. Відповідно до цих категорій вимагають і дозволи, проте для третьої екологічних дозволів екологічних норм не передбачено.

- Експертиза проекту для третьої категорії складності проводиться тільки в розділі міцності і надійності, - говорить Михайло Горішній. – Якщо ви хочете, щоб ми здійснили інспекційний захід, в такому випадку ми керуємося 553 Постановою кабінету Міністрів, де в переліку підставою для перевірки є письмове звернення юридичних і фізичних осіб.

За результати зборів буде підготоване відповідне звернення до влади з вимогами надати документи з вичерпною інформацією про об’єкт та специфіку його роботи.

- Я спілкувався зі спеціалістами у цій галузі, які підтвердили, що викиди від спалювання торфу будуть надзвичайно шкідливими. Безумовно, споруджена на території труба, яка має невелику висоту, не зможе виводити ці викиди догори, і вони йтимуть просто у вікна, на дитячі майданчики і на дитячі садочки, які до речі, знаходяться поруч. Тому я як депутат триматиму на контролі ситуацію і спільно з активістами відстоюватиму позицію мешканців багатоповерхівок, - наголосив очільник фракції партії «УКРОП» в обласній раді, Андрій Цибульський.

 

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ