Під плани підпадає, звісно, і Тернопіль. Як пояснили тоді у міністерстві, в місті з такою кількістю населення має залишитися два заклади вищої освіти. Неофіційні джерела стверджують, що у Тернополі планують об’єднати педуніверситет, технічний університет та класичний, а медичний залишиться окремим.
Чи можливий такий сценарій? Про це сьогодні розповів заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький під час зустрічі з трудовим колективом ТНПУ.
– На найближчі пів року не планується жодних змін стосовно тернопільських закладів. Але скажу правду: можуть бути зміни в майбутньому. Я вас дуже буду просити, як зрілий колектив, як люди відповідальні, як люди, які розуміють вартість академічної спільноти, як освітяни, які розуміють, що нам з вами потрібно модернізувати нашу систему вищої освіти... Для Тернополя (з такою кількістю населення) 4 університети – це не по-європейськи, –зазначив Михайло Винницький.
Він підкреслив, що кількість вступників, на жаль, щороку буде лише зменшуватися.
– Маємо розуміти, що демографічна ситуація в країні, зокрема й у Тернополі, така, що кожного року буде менше й менше вступників. Якщо 15 років тому було понад 600 тисяч випускників шкіл, то цього року їх було ледве 300 тисяч. В таких містах як Тернопіль доведеться все-таки робити щось із об’єднанням, – пояснив заступник міністра.
Михайло Винницький розповів, що деякі університети в Україні бачать своє майбутнє разом. Їх об’єднання має доволі позитивний результат. Це стосується ЗВО, які, наприклад, мають третього сильного конкурента чи просто сповідують спільні цінності.
Як саме має надалі працювати ТНПУ буде вирішувати колектив цього навчального закладу, наголосив заступник міністра.
– Я дуже прошу, щоб ви за наступні пів року подумали над тим, як має виглядати архітектура педагогічної освіти і взагалі вищої освіти в Тернополі. Було б дуже неправильно, якби заступник міністра чи сам міністр з Києва диктував вам, як ви маєте жити. Ми знаємо, що так робить наш ворог, так ми не робимо, ми демократична країна! Ми не інформуємо людей, як вони мають жити наступного дня! – підсумував Михайло Винницький.
Коментарі