Про це повідомили в обласній санстанції.
«Згідно отриманих результатів лабораторних досліджень проб питної води з джерел водопостачання та з розподільчої водопровідної мережі міста Борщова від 30.07.2015р. та 31.07.2015р., було встановлено, що в мережу міста подається вода не гарантованої якості, яка не відповідає вимогам ДСан ПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по хімічних показниках», - йдеться в повідомленні.
У зв’язку щ цим ще 1 серпня головний державний санітарний лікар Борщівського та Заліщицького районів виніс постанову, якою зобов’язано міського голову м.Борщова та директора ДП «Техніка», яка надає послуги централізованого водопостачання населення, провести заходи по проведенню якості води у відповідність нормативним вимогам.
«Проте, не зважаючи на вжиті заходи, за результатами лабораторних досліджень взірців води з розподільчої мережі міста відібраних 05.08.2015р. та 12.08.15р. рівень нітратів у воді залишається в межах 143,9-147,4 мг/дм3 (при нормі до 50,0 мг/дм3)», - повідомили у санстанції.
Враховуючи це фахівці Державної санітарно-епідеміологічої служби у Тернопільській області рекомендують не вживати для потреб пиття та харчування питну воду в якій вміст нітратів перевищує нормативні показники (50,0 мг.дм3) особливо для дітей раннього віку (до нормалізації лабораторних показників та пропонують використовувати для споживання воду із альтернативного джерела водопостачання гарантованої якості (бутильовану воду тощо).
Також спеціалісти наголошують, що кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує їх кількість, а збільшує її токсичність на 39—86%, так само як і більшість побутових фільтрів для води незначно впливають на кількість нітратів в ній. Єдиним доступним для населення не специфічним способом зменшення кількості нітратів у воді є її розведення водою з допустимим вмістом нітратів.