Читайте нас в соціальних мережах

Фахівці зі столиці шукали шкідників у лісах Тернопільщини (фото)

Понеділок, 17 червня 2024 20:00
У Державному агенстві лісових ресурсів України повідомили, що сьогодні по всій країні проходять навчання з питань організації комплексу робіт щодо захисту лісів від шкідників та хвороб лісу.

Цього разу - семінар відбувся на Тернопільщині.

"Відтак, у лісових масивах філії Чортківське лісове господарство ДП «Ліси України» учасники вивчали методи лісової діагностики та лісового моніторингу за санітарним станом лісових насаджень. Окрім того, наочно було продемонстровано маршрутний хід щодо виявлення загрози об’їдання насаджень листогризучими шкідниками. Створили цей маршрутний хід після того, як у 2004 році у цьому масиві був спалах золотогуза і ліс обробляли за допомогою авіації. На маршрутному ході було облаштовано 5 каломірних площадок розміром 1х1 метр, для виявлення екскрементів шкідників. Моніторинг за санітарним станом здійснюється на постійних пробних площах, шляхом контролю за станом лісу, пошкодженням шкідниками, хворобами та іншими природніми факторами (бурелом, вітровал). Пробні площі обмежовані діляночними стовпчиками, дерева пронумеровані білою фарбою", - повідомили у Держлісагентстві.

У лісовому заказнику загальнодержавного значення «Дача Галілея» Улашківського лісництва, прокладений маршрутний хід з метою нагляду за листогризами. Протяжність ходу складає 11 кілометрів.

"Одним з ключових напрямків лісогосподарської діяльності є захист лісів від шкідників та хвороб. Тому, проведення таких заходів є вкрай необхідним та корисним для фахівців з точки зору попередження розвитку небезпечних хвороб та масового розмноження потенційних шкідників у лісах", - наголосили лісники. 

 

 

 

 

ОСТАННІ НОВИНИ

Коментарі  

0 #1 Леся 18.06.2024, 13:40
Найбільші шкідники лісів - держоргани, які мали б їх охороняти
Скарга

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ