Читайте нас в соціальних мережах

На Тернопільщині кашкетники перуть одяг та миються у Дністрі (фото)

Вівторок, 28 травня 2024 20:10
Підписники скинули "Тернополянам" світлини та інформацію, як у Дністрі в районі села Будзин та селища міського типу Коропець, що на Тернопільщині, місцеві "кашкетники" досі перуть одяг руками та миються в тому ж таки одязі у Дністрі. 

На світлинах видно, як жінки молодші та старші у хустках перуть в Дністрі одяг руками, а дорослі чоловіки в одязі і в кепці в той же час миються у Дністрі. 

Діти мають право купатися без одягу, принаймні хлопчики. 

До слова, кашкетники — безіменна, незареєстрована громада консервативних християн-протестантів, зокрема, в селах Космирин, Стінка, Сновидів Бучацького району Тернопільської області, а також Мостище, Будзин та Делева (Тлумацький район).

Сільські місцеві прозивають їх «кашкетниками», бо чоловіки змалку носять картузи, крім того не носять футболок (тільки на довгий рукав) і шортів. Під впливом ЗМІ до спільноти почали застосовувати назву «аміші», ототожнюючи із заокеанськими амішами, але для цього немає жодних підстав.

Самі вони називають себе тими, хто «молиться Живому Богу», «віруючими», або «простаками».

Жінки носять різнобарвні хустки, в тому числі яскраві, тому їх ображають назвами «хустинники», «світлофори», «фломастери».

Також не носять штанів, тільки довгі, мінімум до колін, спідниці.

Детальніше у світлинах "Тернополян". 

 


ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ