Зокрема стартувало влаштування нового асфальтобетонного покриття на другій половині ремонтованої штучної споруди на трасі Р-41 Обхід Тернополя.
«Це означає, що невдовзі зможемо відкрити повноцінний рух через 42-метровий шляхопровід. Шляхопровід через залізницю розташований на 1 кілометрі дороги, біля ТРЦ «Подоляни». Ремонт аварійної споруди стартував торік у вересні, а вже у грудні транспорт поїхав через відремонтований лівий проїзд», - зазначили у Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Тернопільській області.
Підрядна організація нанесла перший, вирівнюючий шар асфальтобетонного покриття на правий проїзд шляхопроводу. Попереду - верхній шар покриття, розмітка та облаштування інфраструктури.
Нагадаємо, до ремонту шляхопровід на 1 кілометрі траси Р-41 Обхід Тернополя перебував у аварійному стані.
«Під час повномасштабної війни кількість транзитного транспорту на Р-41 значно зросла, а відповідно навантаження на шляхопровід. Через загрозу руйнування споруди на стратегічній дорозі та ймовірність паралічу і автомобільного, і залізничного руху, Уряд спрямував гроші на його невідкладний ремонт. Джерелом фінансування став залишок коштів, виділених у 2022 році Європейським інвестиційним банком», - пояснили у службі.
Р-41 забезпечує зв’язок між дорогами міжнародного значення М-30 Стрий – Умань – Дніпро – Ізварине, М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська і М-19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече, а відповідно транзит оборонних, гуманітарних і комерційних вантажів в обхід Тернополя.