Читайте нас в соціальних мережах

Кількість університетів у Тернополі планують скоротити до двох – МОН готує оптимізацію

Субота, 17 лютого 2024 19:15
У Тернополі планують залишити лише 2 університети.

Про це йшла мова на засіданні Спілки ректорів закладів вищої освіти України.

Міністр Оксен Лісовий означив вектор змін і доніс позицію Уряду і президента щодо бачення розвитку й реформування системи вищої освіти.

«Майбутнє нашої молоді залежить від того, чи вміємо ми приймати дорослі рішення. Виважені, продумані, не егоїстичні. Не завжди приємні, але дуже потрібні. Ні для кого не секрет, що з нинішніми демографічними та економічними показниками існуюча мережа ЗВО не є оптимальною та ефективною. Найприйнятнішим сценарієм є об’єднання ЗВО, і найлогічніше, щоб самі керівники закладів в регіонах (разом з місцевими адміністраціями) запропонували свої рішення», - наголосив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький.

Також він підкреслив, що міністр розповів про вибір трьох шляхів у МОН щодо оптимізації ВНЗ:

1) нічого не робити і чекати на повну деградацію системи (не прийнятний варіант),

2) оновлення “знизу” через переговори між ректорами (із залученням колективів, розробкою стратегії оновленого закладу),

3) оптимізація мережі “зверху” через рішення засновника ЗВО - КМУ. Наразі запропоновано йти другим шляхом але не через “забалакування” проблем, а через рішучі дії на місцях. Міністр не залишив жодного сумніву, що якщо ініціатив відповідно до другого шляху найближчим часом не появиться, прийдеться йти по третьому.

У своїй доповіді Михайло Винницький окреслив два головні критерії, що мають впливати на укрупнення закладів. Серед них відповідність кількості населення міста чи області.

«У містах, де мешкає від 100 до 350 тисяч громадян, варто утримувати не більше двох ЗВО (наприклад, Полтава, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернігів, Луцьк, Житомир, Суми). У містах із кількістю мешканців більш як 350 тисяч може формуватися мережа ЗВО, що передбачає заклади трьох типів: навчальні інститути, які мають тісний зв'язок із роботодавцем, дослідницькі університети та міжгалузеві (світоглядні) або спеціалізовані (напр. музичні) академії», - наголосив заступник міністра.

За його словами, у ЗВО (крім містоутворюючих і спеціалізованих академій) має бути не менше 5 тисяч студентів денної форми навчання.

«Наша ціль – середня кількість студентів в одному ЗВО України на рівні 10 тис. Зараз у закладах МОН середня кількість - 6648. Є й такі, у яких понад 25 тис. студентів, але усереднина цифра надто низька, що негативно впливає на можливості вибору дисциплін студентами, і розпорошує цінний людський і матеріальний ресурс. Приєднанню будь-якого ЗВО має передувати аналіз стану конкретного ЗВО, що включатиме результати фінансування за критеріями формули (постанова Кабміну № 1146), вивчення стану акредитацій освітніх програм, наявність у місті відповідного партнера ЗВО», - підкреслив заступник міністра..

Ректорів закликали провести переговори про спільний розвиток, а в ідеалі – розробити дієву стратегію і сформувати спільне бачення штатного розпису.

Учасники засідання висловилися за створення робочих груп з питань модернізації мережі, зокрема на регіональному рівні.

ОСТАННІ НОВИНИ

Коментарі  

0 #7 Галина 18.02.2024, 19:57
Я думаю, що прогресом є ЗНО чи НМТ. Ті учні
, які здали на високий бал мають можливість поступити в Київ, в Львів у престижні виші. А всі решта із 123-145 у Тернопільські. Минулого року чи позаминулого на вчителя фізики був 1 студент., а рівень випускників магістратури фізмату 3 1/3 до квадрату буде 9 1/9., якщо хтось знає як знайти квадрат мішаного числа...
Скарга
0 #6 Вячеслав 18.02.2024, 14:57
Приїзжають студенти з різних міст...вчаться, отримують освіту, одружуються! Лишаються жити в місті! Що тут поганого??? Працюють , сплачують податки! Зрештою..дітей народжують! Місто молодіє й процвітає! Які ж недолугі ідіоти сидять при владі! Вони тільки вміють руйнувати, а не створювати! Нехай приймуть закон, за яким-тупих мужновладців можна було б- відкликати й позбавляти керувати державою!!!
Скарга
0 #5 Михайло 18.02.2024, 12:08
Питання оптимізації це нормально, а не нормально давати освіти у хвалених вишах гіршу ніж дають деякі заклади ПТУ, а також ПТУ готовлять спеціалістів, а виші готовлять за гроші батьків псевдо еліту і нікому не потрібні кадри та ще з низькою якість.
Скарга
+1 #4 Григорій 18.02.2024, 10:58
Керівники ЗУНУ будуть зубами і руками триматись за можливість і надалі вішати локшину на вуха, тобто, робити видимість, що вони чомусь навчають довірливу абітуру.
На кону грубі гроші і можливість влаштувати потрібних людей без конкурсу. Це ж Тернопіль!
Скарга
0 #3 Тернополянин 18.02.2024, 08:59
ЗУНУ останнім часом почав рекламу, а напевно ці мужі-корупціоне ри в мантіях зрозуміли, що скоро прийдеться попрощатися з доходами які пливли в кишені керівництва нізащо, а все поставлено не на освіту, а на гроші і правильно потрібно закривати ці кормушки які працюють тільки на свою кишеню.
Скарга
0 #2 Valeriy 18.02.2024, 08:40
Утой час, коли у всьому цивілізованому світі кількість навчальних закладів неухильно збільшується,а освіта прогресує в Україні уже десяток років усе навпаки. У нашій освіті уже давно суцільний бардак, процвітає корупція, хабарництво, авторитаризм, морально-психол огічна занедбаність, наукове плагіаторство, учнівський та педагогічний булінг, хаотичність та безсистемність навчально-вихов ного процесу, низький і жахливий рівень підготовки педагогічгих кадрів і підвищення їх кваліфікації. Звичайно, що в таких умовах, найкращий варінт вирішення проблем - це усунення об'єктів і суб'єктів, які є в основі цих проблем, себто повне закриття навчальних закладів. Як кажуть люди: " Баба з воза - коням легше".
Скарга
0 #1 Григорій 17.02.2024, 21:40
Одного досить! Рівень ПТУ.
Скарга

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ