Читайте нас в соціальних мережах

"Проходження опалювального сезону десь на 95% залежить від обстрілів", - Володимир Кудрицький

Понеділок, 02 жовтня 2023 19:30
Україна на порозі другої воєнної зими.

Які сценарії проходження опалювального сезону, розповів у новому випуску «Business Breakfast з Володимиром Федоріним» від Forbes Володимир Кудрицький, голова державної компанії «Укренерго», яка є оператором української енергосистеми.

Українська енергосистема вийшла з минулої зими зруйнованою на 40–50%. 

Керівництво країни запевняє, що більшість робіт з відновлення енергетики завершено.

Чи дійсно це так, яким є песимістичний та оптимістичний сценарії проходження зими, та чому українцям варто тримати генератори наготові. 

Проходження опалювального сезону десь на 95% залежить від обстрілів.

"Оптимістичний сценарій. Обстрілів немає або вони мають обмежений ефект. Відключень практично немає або вони локальні. Ми проходимо зиму ресурсами власної генерації та імпорту. Імпорт можливий в обсязі до 1,2 ГВт потужності, це більше за атомний блок. Песимістичний сценарій. Масштаб ракетних і дронових атак такий, як минулоріч. Великі пошкодження мереж і електростанцій. Можуть бути перерви в енергопостачанні. Ми будемо використовувати резервні схеми живлення споживачів та відновлювати все після пошкоджень", - відзначив Володимир Кудрицький. 

Як готуватись людям до такого сценарію?

Перевірити справність наявних генераторів та накопичувачів енергії, утеплити помешкання, дізнатись, де найближчий «пункт незламності».

Всі поради, які були минулої зими, залишаться актуальними й цієї. 

Також Уряд схвалив виділення «Укренерго» 9,7 млрд грн на захист підстанцій.

"Але ці кошти досі недоступні для нас, йде бюрократична процедура їх отримання. Паралельно з намаганнями отримати бюджетне фінансування ми намагаємося домовитися з міжнародними фінансовими організаціями про перепрофілювання кредитів або отримання грантової допомоги на ці цілі. Йдеться про таку ж суму, як з бюджету – близько $220-250 млн. Контракти підписані для першої черги робіт (бо не усі роботи можна провести одночасно). На усіх об’єктах, де має бути споруджено захист, вже йдуть роботи, у більшості випадків – будівельна частина, у решті випадків ще йде проєктування. Плануємо завершити зведення оборонних конструкцій до холодів. По низці підстанцій нам допомагає Держагентство з відновлення. Це пов’язане з тим, що кількість об’єктів «Укренерго» кратно більше, ніж кількість об’єктів генерації", - зауважив Кудрицький. 

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ