Читайте нас в соціальних мережах

"Це руйнація", – активісти URBAN.te закликають зупинити будівельні роботи в Катедрі

Понеділок, 10 липня 2023 11:30
Громадська ініціатива URBAN.te висловила свою позицію щодо початку будівельних робіт у приміщенні Катедрального собору з добудови ще одного поверху.

Активісти вважають оголошену реставрацію руйнацією первинного вигляду пам'ятки.

Там наголошують, що заплановані роботи змінять об'ємно-просторової композиції будівлі монастиря.

"Подібні зміни є реконструкцією, а не реставрацією. Законом України для пам’яток національного значення це заборонено. Турбує також чи проводились громадські слухання, археологічні дослідження перед початок будівельних робіт, адже вони також є обов’язковим і важливим етапом", йдеться у дописі  URBAN.te у "Фейсбуці".

Крім того, наголошують активісти, згідно з законом для реконструкції пам’яток національного рівня необхідно проводити архітектурний конкурс, який, з їх слів, не відбувся.

В URBAN.te додали, що у Тернополі залишилося всього 5 пам'яток такого рівня, а спотворення історичного центру може нашкодити туристичному потенціалу міста та позбавити наступні покоління культурної історичної спадщини.

Активісти закликають Українську Греко-Католицьку Церкву, Мінікульт, Кабмін та місцеву владу звернути увагу на занепокоєння з боку громади та переглянути своє рішення, зокрема – зупинити проведення будівельних робіт та провести незалежний архітектурний конкурс.

Нагадаємо, архітектори громадської ініціативи URBAN.te. розробили концепцію реконструкції тернопільського пляжу "Циганка". Відремонтована набережна увійшла у ТОП найкращих урбаністичних проєктів десятиліття в Україні.

Попередні матеріали за цією темою:

Реставрація по-тернопільськи: на Катедральному соборі, який є пам'яткою архітектури, планують добудувати ще один поверх (фото)

Для чого в тернопільській кaтедрі добудовують ще один поверх (відео)

Під стінами Архикатедрального собору у Тернополі мітинг: приїхала техніка, щоб розпочати добудову (ВІДЕО)

 

Додати коментар