Активісти вважають оголошену реставрацію руйнацією первинного вигляду пам'ятки.
Там наголошують, що заплановані роботи змінять об'ємно-просторової композиції будівлі монастиря.
"Подібні зміни є реконструкцією, а не реставрацією. Законом України для пам’яток національного значення це заборонено. Турбує також чи проводились громадські слухання, археологічні дослідження перед початок будівельних робіт, адже вони також є обов’язковим і важливим етапом", – йдеться у дописі URBAN.te у "Фейсбуці".
Крім того, наголошують активісти, згідно з законом для реконструкції пам’яток національного рівня необхідно проводити архітектурний конкурс, який, з їх слів, не відбувся.
В URBAN.te додали, що у Тернополі залишилося всього 5 пам'яток такого рівня, а спотворення історичного центру може нашкодити туристичному потенціалу міста та позбавити наступні покоління культурної історичної спадщини.
Активісти закликають Українську Греко-Католицьку Церкву, Мінікульт, Кабмін та місцеву владу звернути увагу на занепокоєння з боку громади та переглянути своє рішення, зокрема – зупинити проведення будівельних робіт та провести незалежний архітектурний конкурс.
Нагадаємо, архітектори громадської ініціативи URBAN.te. розробили концепцію реконструкції тернопільського пляжу "Циганка". Відремонтована набережна увійшла у ТОП найкращих урбаністичних проєктів десятиліття в Україні.
Попередні матеріали за цією темою:
Для чого в тернопільській кaтедрі добудовують ще один поверх (відео)