Читайте нас в соціальних мережах

Кожна тернополянка має народити після перемоги по дві дитини, щоб відтворити покоління українців (відео)

Вівторок, 30 травня 2023 18:30
Демограф розповіла, скільки дітей має народити кожна українка для відтворення поколінь.

Для того, щоб забезпечити просте відтворення поколінь в Україні, кожна жінка має народити після війни щонайменше дві дитини, але це буде малоймовірно реалізувати на практиці.  

Про це розповіла директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова в інтерв’ю "Українській правді"

"У 2021 році 1,2 дитини на одну жінку народжувалося. А для того, щоб забезпечити просте відтворення поколінь за українських умов смертності, треба, щоб пересічна жінка за своє життя народила десь 2,15 дитини", - відзначила Елла Лібанова. 

На її думку, відтворення поколінь за українських умов смертності наразі є неможливим.

"Абсолютно ні (нереально - ред.)! В жодній країні Європи такого немає (народжуваності на рівні 2,15 дитини на жінку - ред.). Щодо 2022 року, то ми оцінюємо рівень народжуваності десь у 0,9 дитини на одну жінку. Катастрофічне падіння народжуваності ми очікуємо у 2023 році.  Під час війни ця тенденція, безумовно, буде поглиблюватися, але гірше, ніж у 2023 році (навіть якщо у 2024 війна триватиме), я не думаю, що буде. Ми розраховуємо, що показник буде десь 0,7 дитини на одну жінку", - зауважина директорка інституту. 

Водночас Лібанова прогнозує певне підвищення народжуваності після війни. Вона сподівається, що Україна повернеться принаймні до доковідного рівня. 

А далі, на її думку, можна очікувати 1,5 дитини на одну жінку, в ідеалі – 1,6. Лібанова наголосила, що "це все одно дуже далеко від того, що потрібно".

ОСТАННІ НОВИНИ

Коментарі  

0 #2 Святослав 30.05.2023, 20:52
Ебанова, ти напевне забула, що ти не на конезаводі. Пора їхати до хирла, там баба єщьо нарожают.дура ти
Скарга
0 #1 Григорій 30.05.2023, 18:54
Підтримую! Ледачі у нас жінки.
До того ж сім мільйонів українських жінок дременули до Польщі та інших країн. Там поляки будуть запліднювати наших жінок і робити з них маленьких ляхів. А жінки обома руками і ногами "за"!
Скарга

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ