Про це йдеться повідомленні Держсанепідслужби в Тернопільській області за підсумками моніторингу санітарно-паразитологічні дослідження об’єктів зовнішнього середовища Тернополя.
Такі обстеження проводяться з квітня в житлових зонах масивів, зонах відпочинку. Досліджуються взірці ґрунту, піску, води відкритих водоймищ.
«За результатами вище вказаних досліджень виявлені позитивні знахідки: яйця аскарид у пробах ґрунту, відібраного в парку ім. Т.Шевченка та яйця токсокар у пробах ґрунту, відібраного з дитячого майданчика по пр. Злуки», - йдеться в повідомленні.
Також, проведено забір проб води, піску, ґрунту з прибережної акваторії Тернопільського пляжу.
«Результати досліджень відповідають вимогам «СанПіНу 4630-88 та МУ №1440-76», - повідомили в облСЕС.
За даними Вікіпедії, нематоди Toxocara canis і Toxocara cati паразитують відповідно у собак і котів. Хвороба у людей супроводжується ураженням різних життєвоважливих органів і тканин (легень, мозку, очей, печінки, нирок, серця тощо). Дорослі паразити (токсокари) живуть у тонкій кишці не тільки собак і котів, але й інших тварин — вовків, лисиць, песців та ін.
Аскарида людська (Ascarislumbricoides) — паразитичний круглий черв, що викликає захворювання аскаридоз. Живе у просвіті тонкого кишечнику людини, живиться його вмістом або верхніми шарами слизової оболонки. Тривалість життя — 11-12 місяців.