Читайте нас в соціальних мережах

У центрі Тернополя нашестя равликів, які масово знищують молоді пагони живоплоту (фото)

Вівторок, 18 квітня 2023 18:00
У центрі Тернополя, на бульварі Тараса Шевченка, в районі колишнього приміщення центральної телерадіокомпанії, нашестя молодих равликів масово знищують пагони живоплоту. 

Небайдужі тернополяни запримітили, що у центрі Тернополя зелені кущі різко висохли. 

Причиною знищення зелених насаджень у центрі файного міста стало нашестя равликів, які живляться молодими листочками. 

Детальніше у світлинах. 

 

ОСТАННІ НОВИНИ

Коментарі  

0 #3 Дана Мамчур 12.05.2023, 23:48
Ці равлики дійсно, нічим не шкодять букшпану. Натомість, якщо придивитесь , робачите мілку сіреньку гусінь, і павутиння на ушкоджених рослинах. Це і є самшитова вогнівка. Минулого року за тиждень знищено було шість розкішних кущів букшпану в моєму садку. Я й не встиглс схаменутись, але гусіні нашестя , таки було дуже помітним. Поки роздивлялись, що то за нова фауна-кущі перетворились на жовтий сухостій.
Скарга
+2 #2 Ніна Гураль-Сверлова 19.04.2023, 21:22
Сьогодні спеціально з'їздила до Тернополя, подивилася на згадане місце. Та частина живої огорожі, яка посохла, була утворена вічнозеленим самшитом (бушпаном). Його листя отруйне, його майже ніхто не їсть. Зокрема, його не можуть пошкодити жодні равлики. Проте останнім часом заходом України активно поширюється небезпечний метелик - самшитова вогнівка. Його гусінь їсть лише бушпан. Навесні 2020 р., після теплої зими, самшитова вогнівка з'явилася у Львові та наробила великої біди. На декілька років раніше те саме сталося на Закарпатті. До речі, вмираючі кущики самшиту в Тернополі я бачила також в інших місцях - де немає ніяких равликів. Так що мешканцям Тернополя варто не знищувати безобідних цепей, показаних на Ваших фотографіях, а рятувати міські насадження самшиту (які ще повністю не посохли) від вогнівки.
Скарга
+1 #1 Ніна Гураль-Сверлова 19.04.2023, 06:26
Наспраді, між гілками без листя та тими равликами немає жодного зв'язку. Проблеми з кущами можуть викликати комахи або неправильна обрізка. На фото садові цепеї, які були випадково завезені на захід України (очевидно, саме з саджанцями декоративних кущів) ще у другій половині ХХ ст. У Львові це вже давно масовий вид у живих огорожах, і ніяких проблем через це не виникає. Равлики переважно зішкрябають зелений наліт з різних поверхонь (зокрема, з кори), листя їдять хіба що вже зів'яле, напівгниле. Зав. лабораторії малакології Державного природознавчого музею НАН України
Скарга

Додати коментар



ЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ