Читайте нас в соціальних мережах

Загинув на 4 день: у Тернополі з'ясовують, хто відправив Богдана Покітка без підготовки на фронт

Понеділок, 20 лютого 2023 10:54
Історія мобілізованого Богдана Покітка, якого без підготовки відправили на передову, набрала неабиякого розголосу.

33-річний тернополянин не був військовим, не мав бойового досвіду, але одразу потрапив на лінію зіткнення. На 4 день чоловік загинув.

Як повідомив у Facebook український журналіст Юрій Бутусов, з ним зв'язалась родина Богдана та розповіла всі подробиці.

Цитуємо допис: "16 січня Богдану Покітко виповнилось 33 роки. В цей день на автобусній зупинці у Тернополі йому вручили повістку, він негайно пройшов медогляд, та 18 січня став солдатом ЗСУ. Ніякого досвіду служби в армії у Богдана не було. 

Богдана зарахували до складу роти охорони Тернопільського військомату. Він стояв у караулах та брав участь у роздачі повісток. За свідченням близьких, він один раз виїжджав на полігон, та відстріляв не більше одного магазина, ніякої іншої підготовки не було. Родина чекала, що час для підготовки настане пізніше.

11 лютого Покітко отримав наказ висуватись на Донбас у бойову частину. Він не відмовився, на відміну від деяких інших, не зважаючи на відсутність навичок. Про те, що на фронт посилають непідготовленого бійця у Тернопільскому військкоматі, звичайно, знали. І тим не менше, Богдана відправили на війну.

14 лютого Покітко зателефонував колегам по роботі, сказав, що знаходиться у Слов'янську, вони чекають нового командира і у складі поповнення будуть зараховані у 10-ту гірсько-штурмову бригаду, де його, звичайно, сприйняли як піхотинця, який готовий виконувати завдання у першій лінії. Богдан бачив, що деякі бійці з поповнення кажуть, що вони обмежено придатні, але Богдан вважав негідним оголошувати свою непідготовленість, він вирішив без будь-яких скарг виконувати усі накази.

16 лютого Богдан Покітко загинув у бою".

За словами Юрія Бутусова, міський голова Тернополя Сергій Надал заявив, що направить запити у компетентні органи для з'ясування обставин загибелі Богдана майже одразу після прибуття на фронт.

У родині Покітко два рідних брати. Михайло – діючий військовослужбовець, тобто один член сім'ї вже служить. Усі близькі та родина, які знали, що він був далеким від війни, були шоковані з якою швидкістю непідготовлену людину відправили на передову та як швидко він через це загинув.

Родина Богдана Покітко вимагає встановити, яка конкретно посадова особа Тернопільского військокомату ухвалила рішення направити непідготовлену людину на передову, що призвело майже миттєво до загибелі. 

"Минув рік війни, рік. І справа Богдана Покітко потребує розголосу, щоб змусити командирів відповідально ставитись до найдорожчого – життя солдат, яке їм довіряють. Будемо і далі висвітлювати цю справу та інформувати, яка буде відповідь на вимоги родини та мера Тернополя Надала", – написав журналіст.

Нагадаємо, що у Тернопільському військкоматі заявили, що випадок, який стався з солдатом, не є системним.Там призначили службову перевірку, за результатами якої обіцяють встановити осіб, які відповідали за підготовку та навчання особового складу.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ