Читайте нас в соціальних мережах

Відомому письменнику з Тернопільщини виповнилось 90 років

Середа, 25 січня 2023 11:16
24 січня поважний ювілей відсвяткував відомий український письменник-сатирик, артист розмовного жанру, публіцист Євген Дудар.

Вчора чоловіку виповнилось 90 років. Про це повідомили в Озерянській громаді.

Письменник народився в селі Озерна, зараз Тернопільського району Тернопільської області. У 1956-57 роках працював там завклубом. Після закінчив факультет журналістики Львівського університету. Зараз мешкає в Києві.

Євген Дудар є автором понад 20 книг, а також численних публікацій у пресі. Його твори було перекладено багатьма мовами світу. Він є також і професійним артистом-виконавцем власних творів, у його творчому доробку – понад десять тисяч публічних виступів, творчих вечорів, радіо- і телезустрічей.

Чоловік має звання заслуженого діяча мистецтв України. Також він є лауреатом багатьох премій, серед яких: Літературна премія ім. Остапа Вишні (1993), Літературна премія ім. Микити Годованця (1997), Міжнародна премія ім. Пилипа Орлика (1995), Премія ім. Петра Сагайдачного (2000) та Міжнародна літературна премія імені Івана Кошелівця.

У 1990 році був нагороджений Золотою медаллю Тараса Шевченка Спілки визволення України за боротьбу проти тоталітарних режимів.

ОСТАННІ НОВИНИ

Додати коментарЗАРАЗ ОБГОВОРЮЮТЬ