Поруч з церквою, що височить на вершині пагорба, і пам`ятником Небесній Сотні відтепер вона гармонійно доповнюватиме ансамбль духовних споруд, що стали візитівкою центральної садиби громади, пише Чортків.City.
Поофірувачами "Хресної дороги" виступило подружжя Оксани Плецан і Романа Апостола, чиї імена теж увіковічнено в камені.
Уродженка Колиндян, а нині чортків`янка пані Оксана розповідає, що ідея виникла спонтанно. До подружжя звернувся місцевий парох - отець Богдан Недільський. Спочатку мав бути значно менший проєкт "Хресної дороги", але вирішили зробити більш масштабний, схожий до Духовного центру у Зарваниці.
Усі чотирнадцять стацій, вирізьблені у 3 D форматі з буданівського каменю, виготовила фірма зі Струсова. Близько трьох місяців майстри-каменярі з Ласківців ретельно встановлювали кам`яні стели вздовж схилу, між якими паралельно мостили бруківку. Своїми силами виконали решту опоряджувальних робіт з благоустрою, озеленення тощо.
Кожна стація уночі підсвічується, тому особливо ефектно виглядає "Хресна дорога" темної пори доби.
Спершу планували посвяту духовного комплексу у річницю Незалежності України, але оскільки у ці дні існує загроза провокацій з боку російського агресора, задля безпеки людей вирішили перенести святочні урочистості на цю неділю.
Процес освячення очолили декан Пробіжнянського деканату о. Зеновій Пасічник, отець-настоятель Богдан Недільський і добре відомий мешканцям Чортківщини священнослужитель Іван Сеньків, котрий стояв біля витоків відродження УГКЦ на зорі Незалежності нашої держави. Саме йому належать слова, винесені у заголовок даної публікації, що з появою "Хресної дороги" відтепер у Колиндянах буде своя Свята гора.