За словами директорки обласного центру контролю хвороб Оксани Чайчук, про підозру зараження їм повідомили 2 квітня. Випадок зафіксували на Чортківщині у 29-річної внутрішньо переміщеної зі Слов’янська жінки, яка самостійно звернулася до медиків. Її зараз лікують в інфекційному відділені Чортківської лікарні, стан пацієнтки стабілізований.
"Контактними є понад 70 людей. 2 квітня у вогнищі проводилися усі необхідні профілактичні заходи. Обстежені всі контактні особи. Проведено дезінфекційні заходи. Вивчено вакцинальний статус усіх контактних. Люди, які були у вогнищі зараз проходять антибіотикотерапію. І проводиться щеплення проти дифтерії. Є медичний нагляд за всіма контактними особами", – каже Оксана Чайчук.
Медики переконані, що ніякої небезпеки для області в плані подальшого поширення хвороби немає. Наразі проводяться всі необхідні заходи, тож інфекцію буде локалізовано.
Варто зазначити, що востаннє дифтерію на Тернопільщині фіксували в 2019 році у чоловіка, який приїхав з іншої області. Щодо мешканців краю, то серед них дифтерію останній раз виявляли ще 10 років тому.
Довідка: Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передавання, що характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок.