«Стаючи жертвою злочину, діти отримують не лише фізичні, а й психологічні травми. Функціонування кімнат дружніх до дитини дасть змогу використовувати зібрані там докази в процесі досудового та судового розслідувань та мінімізувати повторне психологічне травмування неповнолітніх», - розповів начальник відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Тернопільській області Петро Тихович.
Питання створення у територіальних підрозділах поліції так званих «зелених» кімнат вивчалося з представниками Консультативної місії Європейського Союзу, які прибули на Тернопільщину.
Поліція Тернопільщини запропонувала для участі у створенні «зелених» кімнат Чортківський та Кременецький районні відділи поліції, а також Тернопільське районне управління. Саме на цих локаціях й побували представники консультативної місії ЄС.
«Ми говоримо не лише про обладнання, яке ми готові надати для «зелених» кімнат, а, насамперед, про проведення оцінки відповідної локації на предмет того, чи придатна вона для створення умов, відповідно до європейських стандартів», - наголосив радник з питань кримінальних розслідувань Консультативної місії Європейського Союзу Томас Тесарек.
Представники консультативної місії пообіцяли провести для тернопільських поліцейських тренінги, аби передати свій досвід, як проводити процесуальні дії при цьому не порушуючи права дитини.